Kumdan Heykeller

Antalya’ya her sene geldiğimizde kumdan heykellere gitmeye niyetleniriz ama nasılsa hiç kısmet olmadı, bu sene nihayet görebildik bu muazzam sergiyi.  Akşam 11 e kadar açık olduğunu öğrenince sıcakta gezmek zor olur diye gece gezmeye karar verdik. Sergi Lara plajlarından birindeydi. Yaklaşık yirmi kadar devasa boyutlarda kumdan heykel Türk ve yabancı heykeltraşlar tarafından yapılmış.Kumdan heykellerin konsepti filmlerdi. Heykellerin hangi filme ait olduğnu tahmin etmeye çalıştık. Indiana Jones, Shrek, Hulk, Godfather, King Kong, Jurassic Park, Ninja Turtles, Dracula, Wall-E, nin heykelleri vardı.  Çocuklar fotoğraflarını çektiler.

Şanssızlık bu ya, biz kumdan heykelleri gezerken yandaki plajda da kına gecesi vardı.  Piyanist şantör eşliğinde fantazi müzikten bir çok örnek şarkı dinledik,  ki sergiyle hiç uyuşmayan bir ortam oldu. Bir de ışıklandırma ile ilgili bir eleştrim olacak, ışık düzeni daha iyi olsaydı muhteşem heykeller gece çok daha etkileyici görünebilirdi.

Yeri gelmişken yaptıkları heykellerin önünde isimleri yeralan Türk Heykeltarşlar Eda Kaytan, Aslı İrhan, Fırat Uysal’ı da başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eder, Bir çok yabancı isimin yanında kendilerini görmekten gurur duyduğumuzu da belirtmek isteriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.