KUMAŞLA KAPLANMIŞ KUTU

Bebeğin eşyalarına yer açmak için bir süredir  derleme toparlama olaylarına giriştim. Gerçi   bir başladın mı hiç bitmiyor sürekli gözüne yeni bir şeyler takılıyor. Hanımefendinin dolaplarına  öyle bir yayılmışız ki toparlanıp, sıkışmamız pek kolay olmadı.

Toparlanma esnasında cankurtarıcı  kutuları kullanmadan  olmazdı.  Bir köşeye  ilerde  değerlendirmek üzere sakladığım 2 tane kutum vardı. İkisinide  kumaşla kaplayarak değerlendirdim. İlkini şimdi paylaşıyorum.

Elimdeki ilk kutu, iç içe geçen yaklaşık aynı ölçülerde  kutu  ve kapaktan oluşuyordu.    Her iki kısmını da öncelikle dış kısmından başlayarak  kalın kanvas kumaş  ile kapladım. İç kısımlarındaki  kaplamadan oluşan düzensizlikleri, kutunun derinliğince kestiğim  kumaşı yapıştırarak kamufle ettim.

Son olarak çervesine  sutaşı geçirerek süsledim.

Kumaşla kaplanan kutu hem sağlamlaşıyor hem de şık  duruyor diye düşünüyoruz. Daha önce de pötikare kumaş ile kutu kaplamıştık.

Bu kutunun kumaş kaplanmış  diğer kutumuzdan bir farkı da   kaplandıktan sonra değerlendirme şeklinde oldu. Kumaş ile kaplanarak epey sağlamlaşan kutu ve kapağın  aynı ölçülerde olması  bir avantajdı. Bir yerine 2 kutum oldu kısaca  ve çekmece içini düzenlemede  yanyana 2 kutu olarak değerlendirdim. Bir nevi çekmece bölmesi oldu yani.  En güzeli de  sayelerinde çekmece içinde %50 yer tasarrufu sağlayarak  diğer çekmecenin yarısını da boşaltabilmeme imkan sağladılar.

Not: Süsler, çekmece içinde az görünse de ilerde  farklı amaçla da kullanılabileceğini düşünerek özellikle ekledim.