Kuantum Beslenme- Ayşegül Çoruhlu

Ayşegül Çoruhlu bizim evimizde çok sözü geçen bir doktor, ailemizin doktoru 🙂 Kitapları sayesinde beslenme düzenimiz değişti. Alkali Diyet ve Tokuz Ama Açız  kitaplarını okur okumaz hoop diye değiştik diyemeyeceğim elbet,  değişim yavaş yavaş oldu. Şunları yiyin, bunlar yasak şeklinde  standart bir diyet kitapları olarak düşünmeyin (gerçi ben diyet kitabı okumadığımdan nasıl olur pek bilmem ama arkadaşlarımdan bildiğim diyetisyen sonrasında yapılan diyet listeleri yok)  “Kuantum Beslenme” de  diğer 2 kitabın özet tekrarları ve ilave yeni bilgilerden oluşuyor. Sağlığımızın, gençliğimizin, mutluluğumuzun kaynağının hücrelerimiz ve hücrelerimizin enerjisi  için seçtiğimiz yakıtlara bağlı olduğunu net bir şekilde anlatmakta bize.  Tersi olarak da hastalıkların oluşması da bizim hücrelerimize gösterdiğimiz ihtimamla ilgili.

Özetle geçenlerde kendisinin de paylaştığı gibi ; good food, good mood ( iyi yemek, iyi ruh hali)

 

 

 

 

Alkali beslenme ile ;

-mutfak düzenimiz, mutfağımızda bulunan malzemeler değişti.

-eskiden beri gece geç saatte yemem ama bu saatleri erkene çekip daha dikkat eder oldum

-yağların iyi olduğunu öğrendim

-yalınayak gezmekten nefret eden ben bile çimlerde yalınayak dolaşır oldum, rahaatsız olmadan.

-erken yatmanın önemini, biz uyuduğumuzda vücudumuzun onarıma zaman bulduğunu(onun öncesinde sindirim bitmiş olmalı )

– deniz, ağaç ve doğanın kimyasal etkilerini anladım.

Yakın zamanda diyetisyenini yarıda bıraktığını anlatan  arkadaşımıza  Alkali Beslenme -Ayşegül Çoruhlu dan bahsettim doğal olarak. Şöyle sordu “peki kitaplarını okuduktan sonra motivasyonu /devamlılığı nasıl sağlıyorsun ?”  Aslında hiç de zor değil, Ayşegül Hanım’ın instagram hesabında sürekli bir öğrenim, motivasyon var zaten. kısa kısa paylaştığı bilgileri derinlemesine öğrenmek için uğraşıyorsunuz, maden bulmuş oluyorsunuz, eğleniyorsunuz da üstelik, zekice esprileri ile. Alkali Beslenme hakkında  paylaşım yapan diğer  bir çok değerli kişilerle de pekiştirme yapıyoruz.

Mesleğimden örnekle Kalite yaklaşımında “sürekli iyileşme” herşeyden önemlidir, sürekli taze bilgilerle bizi beslediği için Ayşegül Çoruhlu ya teşekkürler.

 

Alakasız Not:  bu yazı sol el tek parmakla çoook uzun sürede yazıldı. kol oyun askılığımı çıkarmama çok az kaldı:)

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir