KRALİÇE ARI

arı kostümüKraliçe arımızı gururla takdim ederiz.

Bebekler yerine küçük hayvancıklarıyla oynayan kızım için arı kostümü yapmak çok keyifliydi. Kesme- yapıştırma , boyama yaparak küçük yardımlarla hazırladığı arı kostümünü giymekten çok zevk alıyor bugünlerde. Evimize gelen dostlarımıza süprizler yapıyor giyinip gelerek.

Kraliçe arılık her kolonide 1 tane olması, koloninin bütünlüğünü ve kovandaki sistemin işleyişini sağlaması açısından düşünüldüğü zaman olumlu bir şey gibi görünmekle birlikte temel işlevi üreme olduğu düşünülürse o kadar da hayran olunacak bir durum değil aslında.

Arı kolonilerinin diğer canlılardan farklı olan sosyal yaşamları ve iletişimlerini detaylı incelemek isteyenler wikipedia ya uğrayabilirler.

Biz kostümümüze dönüp nasıl yapıldığını anlatalım. Fikir sahibi ve destekleyicimiz Ayfer ablamıza teşekkürler.

İhtiyacımız olan malzemeler; renkli karton, grafon kağıdı, oluklu karton, boya kalemleri, yapıştırıcı, el işi kağıdı, makas, tel zımba, lastik ( Kemal Sunal filmlerindeki ismini söylemeyeceğim burada)

Arı Kostüm

arı kostümGövdesi için; kenarları yuvarlatılmış bir dikdörtgen kestik ve üzerine sarı kahverengi şeritler boyadık.Kollardan geçirebilmek için zımba yardımıyla lastikler ekledik her iki tarafına.

Kanatlar için; oluklu kartondan faydalandık, kanat şeklinde kartonu kestik ve yine aynı şekilde kollardan geçirmek üzere lastik ekledik zımba ile.

Antenler ve taç için; baş çevresi kadar bir kağıdı uçlarından birleştirip üzerini grafon kağıtları ile süsledik.

Kahverengi el işi kağıdından yuvarlaklar kesip , alışveriş torbalarının birinin tutacak yerlerini kullanarak taç ile birleştirdik.

Kraliçe hn. asasız kalmasın dedik, parktan topladığı bir dal parçasının ucuna grafon kağıtlarını yapıştırarak asa elde ettik.

Detaylarda da gördüğünüz gibi yapılışının her aşamasına eşlik edebilir çocuklarınız.

Bir takım artık materyalleri değerlendirmeniz mümkün. Bu çalışmada gövde için kullandığımız kağıt alışveriş torbası, sapı gibi.

22 thoughts on “KRALİÇE ARI

 1. kızlar bu ne şirin bir kraliçe ,onun kovanında işçi arı olasım geldi Allah bağışlasın.
  yorumunuza ve niyetinize çok sevindim. başlayınca haber verin .

 2. bende küçükken kelebek olmuştum. Karakterimi etkilemedi pek:)). Hani çiçekten çiçeğe konar ya kelebek. Sevgiler size de kızınıza da

 3. Prenses Arı annesi kraliçe sensin birkerem 🙂 Ellerinize sağlık valla kostüm kiralayanlar görsün nasıl da güzel olmuş. Bu arada Bee Movie ye gidin kesin süpperr canım

 4. sizin yaptığınız bir kostüm olması çok ama çok önemli,
  hazır satılan kostümlere sinir oluyorum ,neredeyse hepsi çin malı…
  gönül rahatlığı ile kullansın kraliçe arı…

 5. çok şirin bir kraliçe olmuş, bana da uğur böceği versiyonunu yapar mısınız?? Yaşıma başıma bakmam giyerim valla :):):)

 6. BİR ARKADAŞIMDAN ÖĞRENMİŞTİM BU DUAYI DERDİ Kİ: “ALLAHIM BUGÜN BİR ÇOCUĞU SEVİNDİRDİM SENDE BENİ SEVİNDİR”.ALLAH HEP SİZEDE SEVİNDİRDİNİZ ÇOCUKLARINIZLA SEVİNDİRSİN.

 7. gerçekten hepsi çok güzel şeyler sitenizi yeni keşfettim ve hangisini önce yapsak kızımla diye düşünüyorum inanın hepsi çoook güzeller.Aslında kızım anaokuluna gidiyor ama böyle yaratıcı şeyler pek yapmıyolar.
  Elinize sağlık.

 8. çok güzel olmuş bende 23 nisan için yaptım harıka oldu tsk ederım emegınıze elinize sağlık hoşçakalın

 9. hazır satılanlar irenc hemdecok pahalı kraliçe arı gülegüle kullansın

 10. büyük kızımın can sıkıntısını geçirecek bir faaliyet aruyorduk.aklıma çocukla çocuk gelince burada gezinmeye başladık.faaliyeti bulduk.kartondan prenses tacı yapıp süsledik.bu arada küçük kızımın neden bir süredir ben barbi kanatları istiyorum dans edeceğim isteği vardı.bende bu yazınızı gördüm gizlice kartonu kesip lastiği geçirdim.onlara sürpriz oldu.şimdi onu süslüyorlar.teşekkürler kraliçe arı:))

 11. ne zamandır düşünüyordum nasıl kanat yapsam diye.sizinkini görünce hemen denedik.kızlarım çok mutlu süslüyorlar şimdi.teşekkürler kraliçe arı:)

 12. Çok mutlu olduk, kızlarınızın kanatlarına yardımcı olabildiğimiz için.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir