ÖRGÜ ZÜRAFA

Aslan örmek üzere almıştım tığ ve ipliği elime.  Ama çocukların gün be gün değişen isteklerine uyarak  bir kaç dakika içinde  bizim aslan fikri zürafaya dönüştü, zürafaya örmeye başladım. Yaptığımız oyuncak hayvanlar hayvanat bahçesini oluşturacak duruma geldi  bu arada. Biz hala zevkle yapmaya devam ediyoruz. Zürafanın yapılışı ise şöyle;

OYUNCAK ZÜRAFA

Dikiş makinasında çalışmalarıma fırsat buldukça devam etmeye çalışıyorum. Her ay düzenli olarak  Burda dergileri alıyorum, beğendiğim modellere göre çeşitli kumaşlar alıp bir kenara koyuyorum.  Kıyafet dikmeyi annemin yardımı olmadan yapamayacağımı düşündüğüm için şimdilik beklemedeyim, ama bu arada oyuncaklar ve yastıklar dikerek dikiş konusunda becerimi biraz ilerletmeye çalışıyorum. Oyuncak zürafa da çok emek ve vakit harcadığım çalışmalarımdan birisi.

BİZİM ORMAN

Bizim orman, çocuklarımızla yaptığımız bir çalışma oldu. Hayvanları konuşturmayı seven çocuklarımızla, hem yaparken eğlendik birlikte hem de konuştururken hayvanları. Köpük bardaklar kullandık, plastik bardaklar da kullanılabilir. Köpük bardakların dışında, renkli el işi kağıtları , markör kalem, kalem, makas ve yapıştırıcı diğer ihtiyacınız olan malzemeler.