POLYESTER SÜS TABAK

Ahşap boyamaya takıldığımız dönemde birlikte alıp boyadığımız , ikimizinde evinde bulunan polyester  tabaklardan birisi. Bunca zaman paylaşmadığımız, gözümüzden kaçmış olan  bu süs, ahşap boyama  sevenler için fikir olsun istedik. Ahşap boyama malzemeleri satan yerlerden, bu tip ayaklı süslerden vazolara kadar,  çok hoş polyester objeler bulmanız mümkün. Geneli boyutlu olan olan objelerin boyaması da çok kolay.

Polyester Melek

Eline boyayı aldın mı kendini durdurmanın imkanı yok. Evdeki her nesneye potansiyel boyanacak malzeme gözüyle bakmaya başlıyorsun.  Ahşap boyama gerçekten bu konuda sınırsız çalışma alanına sahip bir yöntem. Hem teknik açıdan hem de malzeme açısından. Bu yöntemde kullanılan akrilik( su bazlı) boyalarla ahşap olarak bildiğimiz mdf malzemelerin dışında polyester objelerin üzerine de uygulayabiliyoruz. Arkalarındaki minik halkalardan duvarlarımıza astığımız bu melek figürleri de polyester… Read morePolyester Melek

AHŞAP DİKİŞ KUTUSU

Ahşap objelerden en fazla kutu boyuyoruz, kutular arasında da eş-dost tarafından en fazla talebi altta detay fotoğrafda göreceğiniz bölmeli dikiş kutuları oluşturuyor. Özellikle çocuklu evlerde dikiş kutularının derli toplu ve ulaşılamayacak yerlerde olması çok önemli, aksi durum ise bir o kadar tehlikeli. Bu bölmeli dikiş kutuları ise dikiş malzemelerinin toparlanması için ideal.

ÇİKOLATA KUTUSUNDAN NELER YAPABİLİRİZ?

Bayramdan kalan çikolata kutularınızı atmadıysanız size bir öneri. Bizim gibi “kutu sever”seniz atamamışsınızdır zaten, o zaman ne duruyorsunuz? Dilediğiniz gibi boyayın , yazılarını yok edin ve yeniden kullanın. Ahşap boyama uygulamalarını metal kutulara da uygulayabiliriz , daha önce de örneklerini paris kutusunda ve leopar desenli kutu da yaptığımız gibi. Ayrıca metal kutu boyamanın en güzel yanı da ahşap gibi ilk… Read moreÇİKOLATA KUTUSUNDAN NELER YAPABİLİRİZ?