Hindistan Cevizli ve Patatesli Börek

Patatesi anladık da hindistan cevizinin börekte ne işi var dediğinizi duyar gibiyim. Ben de ilk duyduğumda öyle düşünmüştüm. Bu tarifi öğrendiğimden beri de tatmak için sabırsızlanıyordum. Dün yaptım. Arkadaşım, eşim ve yardımcım tarafından ayrı ayrı test edildi ve kesinlikle onaylandı. 

Pırasalı Havuçlu Patates Salatası

Bir arkadaşımda yediğim ve çok beğendiğim patates salatasını geçenlerde iki arkadaşım için de yapmaya çalıştım. Onlara ikram etmeden de fotografını çekmeyi ihmal etmedim, aslına bakarsanız ben fotograf çekemeden pilini değiştirin uyarısı verdi makine, sarjda olan pilleri taktım ama onlar da tam dolmamıştı, aksilik bu ya fotografını çekemedim diye üzüldüm salatamın. Sonra başka fotografları bilgisayarıma yüklerken salatayı da görüntüleyebilmiş olduğumu farkedip… Read morePırasalı Havuçlu Patates Salatası

EVDE KUMPİR

Patates en sevdiğim sebzelerdendir, o yüzden her halini severek yerim patatesin, kumpir de bunların başında gelir. Özel fırınlarda közlenmiş patatese tereyağ ve kaşar ilave edilerek yapılan kumpiri evde kendi fırınımda yapıyorum bir süredir. Hem kendim hem de ikram ettiğim tüm arkadaşlarım çok beğendiği için mutlaka tavsiye ediyorum yapmanızı.