KIZIL SAÇLI ÖRGÜ SAFİNAZ

Podyumların son gözdesi Safinaz Peknaz, “Kastamonu Sarımsak Festivali” için yaşadığı Fransa’dan ülkemize geldi. Festivalde ayrıca sarımsak güzeli seçilen güzel manken kızıl saçları ile dikkat çekti. Hanımlar arasında yeni bi trend olacağnı düşündüğümüz kızıl saç, Safinaz Hanım’a çok yakışmıştı.

AYI İDİ MAYI İDİ,..

O, Bizim oyuncağımız idi…küçükken O’nsuz yatmadığımız arkadaşımız idi…. özel günlerde kucağında kalbiyle arkadaşlarımıza aldığımız hediye idi… -Evet efem diye seslenen, kısık sesiyle gülen Ayı Yogi’mizdi…biraz güçlü, biraz kaba, biraz vahşi idi ama onu nedense hep sevdik….Ayılar neden bu kadar sevilir, insanlara neden bu kadar sempatik gösterilir diye internette araştırırken sorumuzun net bir cevabını bulamasak da bu sevimli hayvanla ilgili bu… Read moreAYI İDİ MAYI İDİ,..

ÖRGÜ TOP

Örülerek yapılabilecek oyuncaklara bir yenisini daha ekledik. Bizim prenslerin daha önce ördüğümüz topu deniz topu şekline benzetip, bize bir de futbol topu yapar mısınız demesiyle başladı maceramız. Nasıl olur futbol topu diye düşünürken, kaplumbağamızı örerken sırtı için hazırladığımız parçadan bir de top oluşturabileceğimizi düşündük ve işte topumuz ortaya çıktı. Nasıl yaptığımıza gelince top 2 tane altıgen ve 12 tane beşgen… Read moreÖRGÜ TOP