Mini Kumaş Çanta Yapılış Detayları

Çanta içi için yaptığım çantayı  bir önceki yazımızda paylaşmıştık. Şimdi de biraz yapılış detaylarından bahsedelim. Malzemeler; dilediğiniz renkte kumaş, fermuar. Seçtiğimiz 2 farklı renk /desen kumaştan yaklaşık 20×18 cm boyutlarında 4 adet dikdörtgen  kestim. Fermuarı dikmeden önce dış ve içte kullanılacak kumaşa karar verdim ve dikişler içte  kalacak şekilde  fermuarı diktim.

Çanta içine Çanta

Minik bir çanta diktim. Çanta içlerinde taşımaya uygun boyutlarda . Çantamın içerisinde gizlemek istediğim biz bayanlara özel şeyleri koyuyorum, geçende çocuklarla birlikte dışardayken çantamdan cüzdanımı ararken kazara dışarı çıkan şeylerden hiç hoşlanmadım 🙂 Ayrıca eğer siz de benim gibi büyük çoğunluğun karşı cinsten olduğu  bir ofiste çalışıyorsanız çok faydalı. Dikişi  paylaşmış olduğunuz deri çantadan biraz farklı.

Dantelden Defter Ve Minik Çanta

Kırmızı Dantel kumaşımızı değerlendirmeye devam ediyoruz. Pek bereketli bir kumaş çıktı kendileri, güzel bir kaç proje daha çıkar elimizdeki miktardan.  İlk kullandığımızda albüm  kaplamıştık, detayları burada ( Işıktan dolayı renkler farklı duruyor, hep güneş olsa fotoğraf çekerken 🙁 ) Kırmızı dantel kumaşla ,bu seferde defter kabı ve   minik bir çanta yaptık.