2007 DE NELER YAPTIK? -OYUNCAKLARIMIZ

2007 yılını bitirirken bizde Çocukla Çocuk olarak muhasebemizi çıkaralım dedik. Gerçi 1. yılımız bitmedi ama 9 ayı devirdik blog dünyasında. Elbecerilerine tektek baktığımızda tek bir yazıya sığmaz dedik, gruplara ayırdık. İşte ilk grup olarak ÇocuklaÇocuk Oyuncakları. Bazılarını biliyorsunuz bazıları sizlerle henüz tanışmadığımız dönemlere ait. Beğendiğiniz, merak ettikleriniz için fotoğrafların üzerine tıklamanız yeterli, ilgili yazı açılacaktır.

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Herkese Sevdikleriyle Mutlu Bayramlar Diliyoruz. Kayseri geleneği olarak bayrama yine sabah nohut yahni yiyerek başlayacağız. Başlangıçta asla peynir ekmek olmadan güne başlamam diyen biz 2 kayseri gelini, şimdileri devamında yine kahvaltı yapıyoruz ama “nohut yahni -pilav” menüsünü de ihmal etmiyoruz. Sizin de var mı böyle bayram gelenekleriniz? Not: Seninle birlikteliğimiz buraya kadarmış Kuzu Kardeş !

NASRETTİN HOCA HİKAYELERİ- ORHAN VELİ KANIK

Bu kitap hem çocuklara hem bizlere, Orhan Veli Kanık tarafından ilk basımı 54 yıl önce çıkan “Nasrettin Hoca Hikayelerimiz”. Yapı Kredi Yayınları tarafından renkli resimler ve düzeltmelerle yeniden yayında. Nasrettin Hoca hikayelerine günümüzde ulaşmak çok kolay ama bu kitapta Orhan Veli’nin şiir diliyle anlattığı fıkralar çok sevimli. Dağıstan Çetinkaya’nın çizimleri de kitabın farklıllıklarından. Türk kültürümüzdeki; sözlü anlatılar, kahve sohbetleri, atışmalı… Read moreNASRETTİN HOCA HİKAYELERİ- ORHAN VELİ KANIK

KUZU GİBİ

Nasıl da melul melul bakıyor değil mi kuzumuz? Örgü oyuncaklarımıza kuzuyu da ekledik, birlikte oynamaya bile başladık. Bu kuzunun yapılış detayları dışında bir şey daha paylaşmak istiyoruz sizinle; özellikle ebeveynler bu soru size. Çocuğunuzun bu şekilde kuzu gibi oturup kalmasını ister misiniz?