Seyahat Defter/ Kalem Seti

Araba yolculuklarımızda yanımızda boya kalemi ve defteri oluyor demiştim ya hani, yolculuk uzun-  kısa hiç farketmiyor aslında İrem hn.  aklına geldiği anda kalem kağıt diye tutturuyor. Şehir içinde geziniyor  veya İstanbul’a gidiyorsak, genellikle yanına malzemelerini almadığından, benim çantamda yanımda sürekli taşıdığım not defterlerimi  ve kalemlerimi gözüne kestiriyor. Kalemler neyse de defterlerim pek kıymetli  benim,  İrem’in resim veya bazen de karalamalarından… Read moreSeyahat Defter/ Kalem Seti

KUMAŞLA KAPLANMIŞ KUTU

Bebeğin eşyalarına yer açmak için bir süredir  derleme toparlama olaylarına giriştim. Gerçi   bir başladın mı hiç bitmiyor sürekli gözüne yeni bir şeyler takılıyor. Hanımefendinin dolaplarına  öyle bir yayılmışız ki toparlanıp, sıkışmamız pek kolay olmadı. Toparlanma esnasında cankurtarıcı  kutuları kullanmadan  olmazdı.  Bir köşeye  ilerde  değerlendirmek üzere sakladığım 2 tane kutum vardı. İkisinide  kumaşla kaplayarak değerlendirdim. İlkini şimdi paylaşıyorum.

KÜÇÜKLERE KULAKLIK

Bir süredir aklımızda olan bir çalışmaydı, soğuk günler için çocuklara kulaklık yapmak. Karla birlikte gelen soğukla unutmadan yapalım dedik ve 1 saat gibi bir sürede tamamladık. Tabi bunlar dışarda rahatlıkla bulunabilen aksesuarlar. Ama hani bazen uygun renk bulamayız ya , öyle durumlar için aklınızda olsun nasıl yapıldığı. Zaten göreceksiniz, çok kolay.

ALBÜM VE DEFTER

Her ne kadar günümüzde dijital fotoğraflar çeksek de baskı yapılmış fotoğrafların değeri hala başkadır benim gözümde. Seçtiğim güzel fotoğrafları baskı yaptırır, albüme veya çerçevelere yerleştiririm. Ama sadece fotoğrafın güzel olması yetmez, albümde güzel olacak benim için; fotoğrafçıların dağıttığı albümlere de yerleştiremem kolay kolay. İşte durum böyle olunca kendi albümümü kendim yapayım dedim.

KUMAŞ KAPLI KUTU

Bir kaç ay önce Mudo’da güzel bir servis tabağı beğendim, tabağın özelliği iki kenarına sosluk olarak küçük tabaklar asılabiliyor olması . Cips ikram ederken iki farklı sos hazırlayıp tabağın kenarlarına koyabilir ya da yemekleri soslar ve alternatif tatlarla birlikte şık bir şekilde sunabilirim, bu tam bana göre bir tabak diye düşündüm ve servis tabağını hemen  paketletip satın aldım, eve gelince gördüm ki yeni tabağım kadar kutusu da çok şık.