kes-yapıştır

Kartondan Köpek Kuklalar

Kağıttan Köpek Ailesi

Dün bahsettiğim kağıttan köpekler yukardaki gibi. İrem aile fotoğrafında hepsi olmalı deyip herbirine isim verdiğini kağıttan köpeklerini  göğsüne dizdi.

Bizim çocuklaçocuk olarak kartonlarla  yaptığımız hayvancıklarlar bununla sınırlı değil tabi. Aşağıdaki linklerden buyrunuz Kartondan Aslan, Köpek  ve Minik Orman Faaliyetlerine.

Read More»

Kartondan Köpek Kukla

 

Bir süredir kağıttan kukla köpeklere taktı bizim çocuklar. Değişik renkli kartonlardan köpekler  yapıp herbirine de isim veriyorlar  ve oynatıyorlar.  Karton köpek ailemizin tamamını yarın  tanıştırayım sizinle.  Bugün ise yapılışını anlatayım.

Read More»

Pireti Vumın

Çocukların sınıfları büyüdükçe ilgi alanları ve algıları da değişiyor. Geçen akşam Oğuz Kaan eve geldiğinde yeni öğrendiği şarkının çok hoşuna gittiğini defalarca söyledi durdu, hatta bütün sınıf çok beğenmiş şarkıyı, harika bir şarkıymış…O güne dek böyle bir paylaşımda bulunmamış olduğu için babasının da benim de hoşumuza gitti beğendiği şarkılar olması.. Youtube dan dinleyelim diye o kadar ısrar etti ki, şarkıyı bulması için telefonumu verdim. Meğerse beğendiği şarkı “Pretty Woman ” değil miymiş :)) Bizim şarkıyı çok iyi bildiğimizi , üstelik şarkının bir de filmi olduğunu ve bunu bile! bildigimizi duyunca o kadar şaşırdı ki, demek ki  hayat kendileri doğduğundan itibaren başladı zannediyor bu gençler:))

Read More»

KARDAN ADAM

kardan adamlı yılbaşı kartı

Hafta sonu yağması beklenen kar ile gerçek “kardan adam” yapmak niyetimiz. Ama soğuk havada dışarı çıkamayan veya kardan adam yapmak için yeterince kar bulamayanlar için evde çocuklarla yaptığımız kardan adamımızı paylaşalım sizlerle.

Ama öncesinde, geçen hafta evimizin bahçesinde yaptığımız kardan adamımızla selamlayalım sizi. Bu sene Kayseri kardan bol miktarda nasibini aldı, çok şükür. Tüm Türkiye’ye bol yağış diliyoruz. Haberlerde verilen son raporlara göre yağış geçtiğimiz %30 civarında azalmış. Güney ve Ege bölgesindeki azalma ise % 50 civarlarında. Küresel ısınma gerçeğiyle yaşarken yapabileceğimiz basit şeyleri tekrar tekrar hatırlamakta fayda var.

Read More»

ÇERÇEVE FAALİYETİMİZ

Bu etkinlikte ?Kağıt vs.? Dergisinden. İlk defa aldığımız dergiyi çok beğendik, çocuklarımızla birlikte yapabileceğimiz keyifli faaliyetlerle dolu.

Dergi 2 ayda bir yayınlanıyormuş ve şu an 4. sayısı bayilerde.

Derginin hediyesi olan çerçeveyi kızım yaptı.

Read More»

CD DEN TAVŞAN FAALİYETİ

cd tavsanKreşe gitmeyen oğlumuz ve kızımızla evde bol bol kes-yapıştır, boyama, baskı yapıyoruz. Bugünkü faaliyetimiz ise CD tavşandı.

Read More»