Bahçedeki Iglo

Bu Bu sene çoğumuz uzun yıllardır görmediğimiz kadar kar gördük. He ne kadar ulaşımda biraz sıkıntı yaşamış olsak da çocuklar için oldukça eğlenceli oldu bu kadar kar yağması, hele bir de duaları kabul olsaydı da kar tatili de olsaydı değmeyin eğlencenin tadına, ama maalesef. Olsun, onlar yine de karın tadını iyi çıkardılar. Diz boyu karın içinde koşmaya çalıştılar, yuvarlandılar, yattılar,… Read moreBahçedeki Iglo

Sonunda Kardan Kardanadam!

Dün akşam kar tüm hızıyla yağmaya başlayıp bir de tutunca bu gün kendimizi nasıl sokağa attığımızı bilemedik sevinçten. Kar!a hasret kaldığımız için kardan adamlarımızı çoraptan yaptık, ampulden yaptık, örgüden yaptık ve nihayet kardan bir  kardanadam yapma vakti geldi. Ciddi bir iştir kardanadam yapmak; o yüzden çoluk çocuk bütün aile toplandık. Şantiyeden koca koca kamyonlar, kazmalar kürekler getittirdik. Bizim iki küçük kuzen anında… Read moreSonunda Kardan Kardanadam!

Kar ve Kardanadam Temalı Yastık

Bir kaç gün evvel buralarda bir anda lapa lapa yağmaya başlayıp sonrasında da geldiği gibi giden kar, bizi yine kendine hasret bıraktı. Biz çocuklaçocuk, ne zaman kar özlesek ya kardan adam yaparız ya da karı anımsatan bir faaliyet. Keçeden , ampulden, hatta kağıt hamurundan pamuklar içerisinde yaptığımız kardan adamları ve yine kardam adam temalı doğum günü pastamızı ilgili linklerde görebilirsiniz. Biz gelelim yastığımıza.