Yılbaşı Süsleri

Yılbaşı hazırlıkları için geri sayım başladı. Her ne kadar yılbaşı gecesi için hiç bir plan ,program yapmıyor olsak da ağacımız sakladığımız yerden çıktı, yerine kuruldu,  üstünün süsleri asıldı. Çocuklardan hediye siparişleri alındı. Ufak tefek süslemeler de yapılamaya başlandı. Bunlardan biri de boyutlu kalemler kullanarak yaptığımız bu şekiller oldu.

FİMO KAPLI KALEM

Fimoyla uğraşmayı, eskiden yeni yapmayı, kullanmadığımız eşyaları yenilemeyi seviyoruz. Diğer fimo çalışmalarımızdan artan fimo hamuru parçalarını bir araya getirerek bu kalemi kapladık. Özellikle tombul kalem kullanmayı sevenlere tavsiye ederiz. Hatta yaparken parmağınıza göre bir yer bile oluşturabilirsiniz. Burda bir hatırlatma yapalım fimo fırınlanmadığı sürece şekli bozulmuyor, dolayısıyla en küçük parçası bile saklanıyor tekrar kullanmak üzere..

BİZİM ORMAN

Bizim orman, çocuklarımızla yaptığımız bir çalışma oldu. Hayvanları konuşturmayı seven çocuklarımızla, hem yaparken eğlendik birlikte hem de konuştururken hayvanları. Köpük bardaklar kullandık, plastik bardaklar da kullanılabilir. Köpük bardakların dışında, renkli el işi kağıtları , markör kalem, kalem, makas ve yapıştırıcı diğer ihtiyacınız olan malzemeler.