Bir Ev Planı Hazırlıyorum..

Geçtiğimiz hafta Kadir Mert’in son uzun süreli proje ödevini tamamlayıp teslim ettik. Ödev üç ay kadar önce verilmişti ama  biz yine son gece de oturup bitirebildik. Konu başlığı “Bir Ev Planı Hazırlıyorum” du.Ödevin amacı bir ev krokisi çizip, alanların birim değer cinsinden karesinin belirtilmesi ve alan hesaplamalarının pekişmesi idi. Maketi hazırlarken yardım ettim sadece oğluma, gördüm ki alan hesaplamalarını kendisi… Read moreBir Ev Planı Hazırlıyorum..

Kartondan İskelet

Son günlerin modası iskelet ve kurukafa, bizim projelere de yansıdı ve sonunda geçtiğimiz hafta bir iskelet yapma ödevi geldi.  Görselde ki kemikleri bir araya getirdik ve ödev sonunda nur topu gibi iki tane iskeletimiz oluverdi. İlki en pratik şekilde yapıldı, kestik yapıştırdık.  İkincisi ise bir grup çalışmasıydı, oğlum ve aynı sınıftan bir kaç arkadaşı biraraya gelip hazırladılar. Her iki iskelet… Read moreKartondan İskelet

İyi Pazarlar..

Dün oglumun arkadaşları ve anneleriyle okuldan verilen bir proje için bir araya geldik..Yoğun, yorucu ama bir o kadar da neşeli bir gündü…Proje ödevinin konusu bir iskelet yapmak..Dün itibariyle ilk aşamalarını tamamladık, duruma bakılırsa neredeyse çocuklarımızdan uzun bir iskeletimiz olacak..ödevi kolaylayınca omuzlarımdan büyük bir yük kalktı tabi.. Yarın sabah bol çaylı, kızarmış ekmekli, çeşit çeşit peynirli ve Ege’den gelen dağ zeytiniyle uzun… Read moreİyi Pazarlar..