Deri Canavar

Oyuncak mikrobumuz H1N1 den sonra çocukların benden garip oyuncaklar dikmem için taleplerinde müthiş bir artış oldu: Genelde zümrüt-ü anka kuşu, uçan dinazor, ateş saçan ejderha  şeklinde olan istekleri yerine bu seferki tercihleri canavar çeşitleriydi.  Benimki tek gözlü olsun, benimki 5 kollu olsun, sırtında kolları olsun, üstünde kanatları olsun…..Yok artık dedim siz beni ne zannediyorsunuz?  Ben size en şirininden bir canavar… Read moreDeri Canavar

Domestos

Domestosun domates le karıştırılması ile ilgili hemen hepimizin bir anısı vardır heralde. Örneğin bina görevlinize domestos siparişi verdiğiniz, bir bakarsınız ki yanlış anlamış bir kilo domates almış gelmiş, lakin olayın tam tersiyle karşılaşan pek yoktur, tabiki annemlerin süper kapıcısı Ramazan gibi kapıcınız yoksa; Ramazan’a bir kilo domates sipariş ediliyor, Ramazan ne yapıyor?,  alıp geliyor bir kutu domestos..

Domuz Gribi de Neymiş?

Geçtiğimiz çarşamba akşamı saat 8 gibi Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün aldığı ani bir kararla Kayseri’de okullar Domuz Gribi nedeniyle 1 hafta süreyle tatil ilan edildi. Önümüzdeki perşembeye kadar sürecek bu zorunlu tatil.  Söylendiğine göre Kayseri’de hastaneler domuz giribi şüphesiyle başvuran insanlarla tıklım tıklım doluymuş. Biz hala grip aşısı olup olmamaya bile henüz karar verememişken “o” geldi kapımıza dayandı, geç bile… Read moreDomuz Gribi de Neymiş?