Hıdırellez Coşkusu

5 Mayıs’ı  6 Mayıs’a bağlayan gece Hıdırellez’i kutluyoruz. Hıdırellez’in bereketine çok inanıyorum.  Aynı zamanda baharın gelişini de ifade eden Hıdırellez  rituelleri yapmak, upuzun dilek listeleri yazmak, dileklerimin yıl içerisinde gerçekleştiğini görmek  beni mutlu ediyor 🙂 Bugün de Hıdırellez rituellerimizden dilek listelerimizi hazırlayıp gül ağacının altına bağlayacağız. Sabah erken saatte de suya atacağız. Sizin için Hıdırellez’in anlamı nedir,  Hıdırellez’e özel neler… Read moreHıdırellez Coşkusu

Anneler İçin

Annelik bazen tercih, bazen kısmet ama hiç şüphesiz anneleri değiştiren, büyüten, çokluk katan bir duygu. Annelerimizin tek günde hatırlanması elbette  söz konusu  değil, anneler günü sadece işin ritueli, hoşluğu. Canım annelerimizin ve anne dostlarımızın Anneler gününü kutlarız. Ve tabi ki bize anneliği tattıran Oğuz Kaan, Kadir Mert, İrem ve Kerem’in   sağlıklı ve mutlu bir gelecekleri olmasını diliyoruz.

Güllerin İçinden..

Bahçeli bir eve taşındık da çocuklar apartman dairesinden kurtuldu diye sevinirken yaz geldi ve bizimkiler yine bağ da bağ diye tutturdular. Demek ki bağ evine olan sevgileri apartmanda hapis olmaktan öte bir durummuş. Dolayısıyla akşamları kuzenleriyle birlikte dedeleri ve babaannelerinin yanına bağa gidiyoruz. Pazar günü babamızın şehir dışında olması nedeniyle de evde sıkılıp erkenden gittik bağ evine. İyi ki de… Read moreGüllerin İçinden..