GEYİĞİMİZ

Sonunda sandalyeye oturtabildik geyik kardeşimizi. Aman ne çok uğraştık bir bilseniz. Kalıbını eski ?BURDA? dergilerinde bulduk (Bizim yaşımızdakilerin annelerinin çoğunda vardır sanıyorum bu dergiden). Sınırlı dikiş bilgimizle oyuncak geyik yapmak biraz cesaret gerektiriyordu.

KEÇEDEN KAPLUMBAĞA

Bizler kaplumbağayı nam-ı diğer tosbağayı önce masallardan öğrendik; tavşanla kaplumbağanın yarışında nasıl yavaş yaş yürüdüğünü , o kısacık bacaklarıyla tavşanı geçme çabalarını dinledik. Sonra bağlarda bahçelerde tanıştık bu ağırkanlı hayvanla, akşamdan bahçenin bir kenarına koyduğumuz kaplumbağa sabaha kadar diğer köşeye ancak gidebillirdi.

BEZDEN OYUNCAK CİVCİV

Blog hayatımıza başladığımızda yaptığımız ilk çalışmalardan biridir bezden civciv. Bu yüzden yapım aşamalarının fotoğrafları yok. Ama denemek isteyen anneler için detaylı anlatmaya çalışacağız. Bu sevimli civcivi bilim-çocuk dergisinde çocuklarla birlikte gördük ve aynısından yapmaya karar verdik. Dergide ufacık bir fotoğrafı vardı ve yapılışını çok genel anlatılmıştı. Yine de denemeye değerdi ve tahminlerle işe giriştik.