Yumurta Kolisi?nden Tırtıl Faaliyetimiz

Bir koli yumurta gelince eve, hemen yumurtaları dolaba yerleştirip koliyi faaliyet yaparız diye düşünerek kaldırmıştım. Çocukların bilgisayar paylaşamadığı ve  bu yüzden huysuzluk yaptıkları bir anda büyük oğlumu yanıma aldım ve faaliyet yapmak üzere yumurta kolisi ve diğer alet edevatla birlikte bahçeye çıkarttım. Baktım ki hemen  arkamızdan bilgisayarını kapatan geldi, bize katıldı.

MAKARNA ÇERÇEVE

Makarnadan  çerçeve yaptık.  Simli kalemlerimiz tükenmeseydi daha güzel olacaktı  ama çıkan sonuçtan çok daha önemlisi birlikte faaliyet yapmak , yaparken sohbet etmek  diye düşündük. Makarna çerçevelerimizin tüm yapım aşamaları aşağıda. Ayrıca 2008 de  aile katılım çalışması için makarnadan kolye yapmıştık, çocuklarla denemek isterseniz burada.

MADAGASKAR 2 VE YORGUNLUK

Arefe günü söz verdiğimiz üzere kızımla Madagaskar 2’yi seyretmeye gittik.  Madagaskar’ın ilk filmi cd den severek izlediğimiz  animasyonlardı ve bir süredir 2. filmin  gösterime girmesini bekliyorduk. Gittik gitmesine de  ben bayram telaşından ve bir haftadır beni esir alan gripten öylesine yorgun ve halsizmişim ki  ilk yarının bir kısmında  bir uykudur çöktü üzerime. Hayır canım uyumadım , gözlerim dinlendi birazcık.

ÇORAP KUKLA

Pazar günü güneşi fırsat bilip,  gazete ve kitaplarımızı da yanımıza alarak parka attık kendimizi. Parktaki oyuncaklarda oynayan, tırmanan, çimlerde yatan kızım bir kaç saatin sonunda bir hayli yorulmuştu.  Sonrasında yediğimiz yemeğin ardından eve dönüşte “biraz uyusak eve gidince” deyince hemen tedbir almak gerek diye düşündüm. Anneler  babalar bilirler, çocukların uyku düzenini bozmak sizin düzeninizi dolayısıyla moralinizi bozabilir. Biraz gaddarca oldu… Read moreÇORAP KUKLA

ATEŞBÖCEĞİ YAKALAMACA

Herkesin küçüklüğünde oynadığı, çocukları olanların şimdi çocuklarıyla oluşturduğu uyduruk oyunlar vardır sanırım. Küçüklüğümde kuzenimle,  balkonda oturup, önümüzdeki bulvarın iki yönünü seçer ,ordan geçen arabaları sayar, kimin yönünden daha fazla geçerse onun kazandığı bir oyun oynardık. Hatta bazen daha ileri gider,  geçen  kırmızı arabaların sayısına ya da ilk geçen minibüse göre belirlerdik yarışma kurallarını. 70 lerin sonunda 80 lerin başında trafik… Read moreATEŞBÖCEĞİ YAKALAMACA

KÜÇÜK RESSAM SETİ

Polisanın hobi sanat grubu Poliart gerek çocuklara  gerekse bizlere yönelik ürünleri ile  ciddi ilerliyor.  Standlarının önünde bayağı zaman harcıyor,  tüm  ürünlerini de tek tek denemek istiyoruz. Poliart Alçı Çerçeve Seti yle yaptığımız çerçeveden bahsetmiştik, son olarak da Küçük Ressam Seti’yle tanıştık.