YERYÜZÜNDE YAŞAM

Çocuklarımıza öğretirken öğrendiğimiz şeyler vardır ya hani, bu kitabı okurken ben de çocuklarımla birlikte bir çok şey öğrendim diyebilirim. Yeryüzünde Yaşam,  Tübitak Popüler Bilim Kitapları ‘na ait. Kitabı her zamanki gibi çocuklarla birlikte seçtik. Küçük oğlum henüz okuma yazma bilmediği için, ikisini birer yanıma oturtup ben okudum onlara kitabı, her fırsatta okuyarak kısa sürede de bitirdik. “Yeryüzünde Yaşam” hayvanların ve… Read moreYERYÜZÜNDE YAŞAM

ÇOCUK KİTAPLARI SOBE

“Annelerin eğitim imecesi” konusuyla sobelendik sevgili Periliköşkümüz tarafından. Çocuklar için tavsiye edeceğimiz kitaplardı bunlar. Sobe de tesadüf denk geldi. Size tanıtmak istediğimiz çocuk kitapları İş Bankası Kültür Yayınlarına ait olan Dünyayı Öğreniyorum serisi. Seri dört kitaptan oluşuyor. Biz “Uygarlık Macerası” ve ” Zamanda Yolculuk” kitaplarını aldık, en kısa zamanda diğer iki kitabı da alarak seriyi tamamlayacağız.

TUBİTAK ERKEN ÇOCUKLUK KİTAPLIĞI

Bugünün çocuklarına sadece resim defteri ve boya kalemleri yetmiyor artık; resim çizerken boyama yaparken hep bir oyun olsun ki sıkılmasınlar. Örneğin, kavramları öğrensinler, nokta birleştirsinler boyamaya başlamadan, vs. İşte sizde çocuğunuzla eğlenceli alıştırmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız; Çocukların el becerilerini kavramları geliştirmek için tasarlanmış Tubitak’ın Erken Çocukluk Kitaplığı serisini şiddetle tavsiye ediyoruz.

ÇOCUĞUMA MASALLAR- UÇANBALIK

“Ben Büyüküm”- Çocuğuma Masallar Uçanbalık Yayınları ndan çıkan , Uçanbalığın 3 kurucu yazarından biri olan Aytül Akal’ın yazdığı bir kitap. Bu kitabı kızıma öyle seve seve okudum ki, oh dedim kendi kendime, “sonunda türkçenin güzelliğine yaraşır bir masal kitap kitabı”. Konu çok güzel ele alınmış, dikkatle dinletiyor kendisini.

ZİHİNSEL GELİŞİM ALIŞTIRMALARI

Çocuklarla, (okul öncesi yaştakilerle) yapılan seyahatler için kurtarıcı bir yöntem daha keşfettim. Okul öncesi çocuklar için hazırlanan zihinsel alıştırma kitapları. Aynı formatta bir çok örnek olduğundan eminim fakat biz Duru Yayınlarından çıkan Berkay Dinç Deligöz tarafından hazırlanıp, Nilüfer Dericioğlu Ulaş tarafından çizilen “Zihinsel Gelişim Alıştırmaları” kitabı ile Ankara-Kayseri yol boyunca çok eğlendik.

FARKLI ÖZELLİKLERİYLE 250 HAYVAN

Madem ki çocuklaçocuğuz, biraz da çocuklarımıza okuduğumuz kitaplardan bahsedelim. En az bizlerinki kadar kalabalık kitaplıkları, yeni bir kategori ile paylaşacağız çocukların kitaplarını da. En Favorileri arasında ” Farklı Özellikleriyle 250 hayvan” var. Kısa kısa ve ilgi çekici bir şekilde anlatılmış hayvanların özellikleri. Görseller süper güzel. Hayvanların yavruları ile ilişkileri, nasıl ve ne avladıkları var detaylarda. Çocuklarımıza severek okuduğumuz bu kitabı… Read moreFARKLI ÖZELLİKLERİYLE 250 HAYVAN