Keçeden Çiçekli Kutucuk

Ben bu keçe ile uğraşmaya bayılıyorum. Elimizdeki keçelerle bugüne kadar bir çok faaliyet yapmış olduğumuz için bir süredir ne yapabilirim diye düşünüyordum sonra bu kutucuk fikri geldi aklıma. Dört  kenar için üst tarafı altına göre biraz daha geniş dört parça dörtgen kestim. Hepsini kenarlarından birbirine diktim. Son iki kenarı birleştirmeden evvel çiçek süslemelerini yaptım.

BİR BABANIN GÖZÜNDEN

Değerli arkadaşım ve hemşehrim Fatih Köse Kastamonu’ya ait bir sitede bir süredir çok güzel yazılar yazıyor. Dün de bizim sitemizden ilham alarak yazdığını söylediği bir yazısı yayımlandı. Biz de yazıyı burda da yayınlamak istedik. Bir baba olarak Fatih Köse’yi çocuk eğitimiyle ilgili düşüncelerinden dolayı tebrik ediyoruz. İşte “Çocukla Çocuk Olmak” başlıklı yazısı:

MİM- BİZİ ANLATAN SÖZLER

Bu mim konusunun bizim için zor olduğunu söylemiştik , bizi ebeleyen sevgili ElimKolum’a. Şiiri severiz fakat gel gör ki “sevdiğin dize, seni anlatan dize” diye düşününce aklımıza bir şey gelmedi. Ama cevapsız bırakmak da olmaz ne yapalım? Soruda küçük bir modifikasyon yaptık ve Çocukla Çocuğu , sitemizin temasını en iyi anlatan metini ekledik buraya.