Çocukla Çocuk

1500. Yazı

2040 gün

1500. yazı

08/03/2007 den bu yana hayatımızda yer alan, yazmanın ve paylaşmanın güzelliğini hissettiren Çocuklaçocuk’umuza çok teşekkürler.   Çocuklaçocuk a uğrayan herkes en büyük teşekkürümüz size, bizi yalnız bırakmadığınız için çok sağolun.

Read More»

Keçeden Çiçekli Kutucuk

Ben bu keçe ile uğraşmaya bayılıyorum. Elimizdeki keçelerle bugüne kadar bir çok faaliyet yapmış olduğumuz için bir süredir ne yapabilirim diye düşünüyordum sonra bu kutucuk fikri geldi aklıma. Dört  kenar için üst tarafı altına göre biraz daha geniş dört parça dörtgen kestim. Hepsini kenarlarından birbirine diktim. Son iki kenarı birleştirmeden evvel çiçek süslemelerini yaptım.

Read More»

Çocukla Çocuk En Çok Okunanlar

Pratik Anne‘den gelen mim üzerine en çok okunan 5 yazımızı listeliyoruz. Bizi eski yazılarımıza döndürdüğü için de kendisine teşekkür ediyoruz.

Biz alt yapı olarak wordpress  ve istatistik aracı olarak da analytics kullanıyoruz. Bu yüzden verilerimiz de  kategoriler vs başka detaylar da var. En çok okunan “El becerileri” kategorimiz listenin başında olmakla birlikte yazılara baktığımızda listemiz şöyle;

1- Ponpon Civciv ;   Detaylı ponpon yapılışını ve ponponlarla yaptığımız civcivleri anlattığımız yazı.

Read More»

Yeni Yıl — Keçe Minik Ev Anahtarlık

Yeni Yılınız  Kutlu Olsun, Işıl Işıl olsun, Umutlarla Dolsun.

Güzel  hayaller kurarak yeni yılı karşılayın. İstemek her şeyin başı,unutmayın.

Ailemizle, dostlarımızla birlikte; Huzur, Sağlık , Mutluluk, Akıllıca düşünebilme yeteneği (ki ülkemiz için buna çok ihtiyacımız var, 2010 ülkemize daha iyi gelecek inşallah) diliyoruz biz en başta.

Çatısında kuşların yuva kurduğu, bahçesinde çocukların  oynadığı, köpeklerin gezdiği, kırmızı çatılı  bir ev de hiç fena olmaz sonra…

Evin İçinde ışıl ışıl yeni yıl ağacı…

Pencerede  çiçeklerle dolu saksılar….

Read More»

BİR HEDİYE DE AKŞAM GAZETESİNDEN

Anneler gününü kutladığımız bu günde bir hediye de Akşam Gazetesi  Pazar ekinden geldi.

“İki Anneden Mutluluk Formülleri” başlığı ile sitemizden ve bizden bahsettikleri yazıları bizi çok hem de çok mutlu etti.

Akşam Pazar ekibine çok teşekkür ediyoruz.

Read More»

ÇOCUKLA ÇOCUK 2. YAŞINI KUTLUYOR

2 yıl önce, 8 mart Dünya Kadınlar gününü seçmiştik ilk yazımızı yazmak için.  Çok zorlama  olan yazımız için ikimiz başbaşa verip uzun saatler uğraşmıştık. O gün blog yazmaya başlarken; Sanal alemde dostlar edineceğimizi, onların hayatlarındaki gelişmeleri takip edeceğimizi, takip edileceğimizi,  blog dostlarımızla çok uzakları  sanki mahallemiz gibi tanıyacağımızı, yorumlarla başlayan yazışmaların kimi zaman en özel sırların, güvenilip  danışıldığı maillere dönüşeceğini  hayal bile edemiyorduk.

1. yaşımızı güzel bir pasta ile kutlamıştık, bu yıl ise geriye dönüp bakalım istedik yaptıklarımıza, bakınca da bir hayli şaşırdık. Neler yapmışız neler…

O dönem sıkça yaptığımız; çocuklarımızla birlikte zaman geçirdiğimiz  faaliyetleri  ve ahşap boyamalarımızı paylaşmak üzere çıkmıştık yola.

Read More»