Grip Çayı

Tüm cumartesiyi grip sebebiyle yatarak geçirdim. Aslında perşemden belliydi, cuma şirket doktoruna görünüp  reçetemi  de almıştım. Ama gün içinin koşturmacası  ve cuma akşamının mutluluğu ile çıkışta kendimi iyi hissettiğim için eczaneyle uğraşmadan evime döndüm. Zaten ilaçlara  mümkün olduğunda uzak durduğumdan hiç boşuna antibiyotik başlamayacaktım. Cumartesi  sabah gözlerimi açacak gücü bile bulamadım oysa:(  Gün boyu doğal sıcak şeyler yaptı Gürcü yardımcımız, … Read moreGrip Çayı

İyi Pazarlar..

Dün oglumun arkadaşları ve anneleriyle okuldan verilen bir proje için bir araya geldik..Yoğun, yorucu ama bir o kadar da neşeli bir gündü…Proje ödevinin konusu bir iskelet yapmak..Dün itibariyle ilk aşamalarını tamamladık, duruma bakılırsa neredeyse çocuklarımızdan uzun bir iskeletimiz olacak..ödevi kolaylayınca omuzlarımdan büyük bir yük kalktı tabi.. Yarın sabah bol çaylı, kızarmış ekmekli, çeşit çeşit peynirli ve Ege’den gelen dağ zeytiniyle uzun… Read moreİyi Pazarlar..

İki Renkli Çay

Çay iki renkli olur mu demeyin. Olur, üstelik altı su üstü dem.  Çocukların çok ilgisini çeken, onları hayrete düşüren bu iki renkli çayı denemelisiniz. Yapılışı için, önce demlenmiş çayınızı hazırlayın.