Sürpriz Boyama

  Daha önce 2008 de  yayınladığımız çalışmalardan birisi sürpriz boyama.  Dönem dönem yapıyoruz biz bu  eğlenceli boyamayı. İlk  yayınladığımızdan farklı olarak bu kez kat kat farklı renkler uygulanmış halini göreceksiniz. Yapılış detayları şöyle; İhtiyacımız olan malzemeler ; pastel boya , kağıt ve kürdan

Aquarellum- Eğlenceli Sulu Boya

Aquarellum, bildiğimiz sulu boya aslında. Kağıdını çok özel yapmışlar, desenlerin arasında sınırlar var taşmalar olmuyor.   Ana desenin dışı boya almayan  dokuda bir kağıt.  Mevcut setin içinde bulunan boyalar palette karıştırılarak değişik renkler elde ediliyor. “Aquarellum Junior” boyama setini, kızkardeşim yurtdışından İrem’e hediye olarak getirmiş, çok teşekkürelr teyzesi.   Araştırdığım kadarıyla henüz ülkemiz sınırlarında bulamadım ama çok yakındır.

POFUDUK VE KOLAJ ÇALIŞMASI

Bu çalışmayı ilk pofuduk boya denememizle birlikte yapmıştık. Ardından yaptığımız başarılı pofuduk boya çalışmamızla karşılaştırılınca bunlar pek pofuduk değil. Yine de farklı malzemelerin kullanılarak kolaj oluşturulması ve daha da önemlisi yaparken çocukların çok eğlenmesi sebebiyle paylaşmak istedik. Tatilin son günlerinde evde çocukları oyalamak gittikçe zorlaştı. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yapmaya ne dersiniz? Garantili keyifli bir faaliyet.