beslenme çantası

Beslenme Zamanı

Bayram öncesi yapılan veli toplantısının gündemlerinden birisi; “tüm gün  okulda olup öğleden sonra acıkan çocuklar için ikindi kahvaltısının olmayışı” idi. Diğer okulları bilmiyorum ama  bizim okulda ilköğretimde  kahvaltı yok.
3. sınıfların kantin alışverişleri ise sadece pazartesi ve cuma günleri ile sınırlı. Onda da harçlık limitli, sınıfça ortak belirlendi. Harçlık aldıkları gün kantinden yaptıkları alışverisin çok da sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. Kantinlere getirilen düzenlemelerle zararlı bir çok şeyin satışı yapılmasa da kantinler çocuklar için bir abur cubur cenneti halen.

Read More»

Kırmızı Beslenme Çantası

Katı gıdalara geçtikleri andan itibaren, bebeklerimizin, yedikleri  içtikleri   sorumluluklarımızın en başında yer alıyor. Bir de  gezmeyi seviyorsanız,  yemeğini her yere birlikte götüreceksiniz mecburen. Ben de bir süredir Kerem’in yemeklerini  bu  beslenme çantasında taşıyorum. Önceleri mama kavanozlarının boşlarına dolduruyordum çorbalarını, muhallebilerini, şimdi  porsiyonları ve çeşitleri artınca küçük kapaklı kaselere doldurup atıyorum beslenme çantamıza.   Su- süt biberonumuzu da ekleyince  gezmeye hazır oluyoruz. Yemekleri taşımak için poşet de kullanmamış oluyoruz üstelik.

Read More»

Muşambadan Beslenme Çantaları

İrem’in kartları gonderdiği paketimizin içinden çıkan bu muşamba çantaları görünce Oğuz Kaan da, Kadir Mert de çok sevindiler . Bir baktım, biri kitaplarını doldurmuş diğeri küçük oyuncaklarını içine. Muşambanın desenleri ve rengi de çok orjinal geldi bana sıra bana geldiğinde elime alıp inceledim, dikişinin ve cırtlı bantlarıyla kapatılma şeklinin çok profesyonel olduğunu farkettim, O kadar beğendim ki itiraf etmeliyim Özlem’in bir yerden satın almış olduğunu düşündüm. İçimden “nerden bulur böyle orjinal eşyaları” diye de geçirmedim değil hani. Oysaki canım arkadaşım kendisi hazırlamış bu muşamba çantalarını. Bizimkiler için beslenme çantası olur diye düşünmüş.

Read More»