Pinyata Angry Birds

Oğlumun  aslında  mart sonu olan doğumgününü  arkadaşları ile birlikte kutlama kısmını ancak bu hafta sonu yapabildik.  Güneşli hafta sonunda  bahçede bol bol oynamalarını planlamıştık, öyle de oldu.  Ayrıca  çocuklar onlar için hazırladığımız pinyataya da bayıldılar. Pinyatanın yapılışını yaptığımız eski pinyata yazılarında  bulabilirsiniz, bu ve bu linke lütfen. Tüm aile birlikte hazırladığımız pinyatanın yapılışı da  bizim için ayrı eğlenceliydi.. Kağıt hamurundan … Read morePinyata Angry Birds

Sevimli Kuşlar vs. Sinirli Kuşlar

Geçen yaz Ramazan Bayramı’nı geçirdiğimiz İnebolu sahilinden epeyce taş toplamıştık. Karadeniz’in özelliği midir bilmiyorum ama o bölgenin sahili oldukça taşlıdır, üstelik taşlar genellikle yuvarlak, beyaz ve çok düzgün taşlardır. Topladıkça toplayası gelir insanın. Aylardır evde bekletip geçenlerde boyamaya karar verdik taşlarımızı. Burdaki yazıda da bahsettiğim gibi önce tuvalet kağıdı rulolarıyla başlamıştık, taşlarla devam ettik.

Beyaz Angry Birds

Bugün yine angry birds lerle uğraştık. Beyaz kuş epeydir siparişti zaten, aslında kumaş olanını istiyorlardı çocuklar, olsun karton angry birds serisine de devam etmiş olduk bu kuşla. Bundan sonra bir de siyah kuş ve bir kaç da domuz yapmaktı niyetimiz ama elimizdeki kartonların birçoğunu çeşitli projelere harcamış olunca, malzeme yetersizliğinden işimiz yarım kaldı. Yakın zamanda yapılacak mutlaka..

Kartondan Sarı Kızgın Kuş (Angry Birds )

Kartondan hazırladığımız kızgın kuşlar serimizin üçüncü kuşunu da yaptık nihayet. Kuşların üçü de mutfak tezgahımda duruyor ve hem küçük çocuklar hem de küçük çocuğu olan anneler tarafından oldukça beğeniliyor. Bu kuşlardan yapmak , hazırlamak isterseniz işte görsellerle yapılışı:

Küp Küp Angry Birds

Uzun zaman önce yaptığımız angry birds (sinirli kuşlar) bizim çocuklar tarafından epey rağbet gördü hatta iPhone / iPad deki oyununa bile bu kadar ilgi göstermemişlerdi.  Zavallı kuşlarla oyunu canlandırıp oradan oraya atarken epey hasar gördü bizim kuşlar. Şu aralar tadilattan gecmiş sapasağlam halleriyle terasımızdaki koltuğun arkasında sıralanmış duruyorlar. Rengarenk ve asabi hallerini çok seviyorum ben bu kuşların Polardan dikilmiş hallerine… Read moreKüp Küp Angry Birds

Zamanla Yarışan Angry Birds

Zamana yetişmek mümkün değil, geriye döndüğümüzde herşey dün gibi geliyor. 2012 yılını bitirmemize çok az kaldı mesela. Tam 1 yıl olmuş  sarı Angry Birds’ü paylaşalı, inanması zor. Sarı sinirli kuşlarımızı hatırlayalım, hatırlatalım  o zaman  bu vesileyle… Yapılış detaylarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Zamanla yarışabilen bir  karakteri var mı acaba, sinirli kuşların ?