Çocuklacocuk 10 Yaşında

Yuppi , Çocuklaçocuk’umuzun 10. yaşını kutluyoruz. İyi ki  başbaşa verip yazmaya başlamışız. Çocuklarımızın büyümesi, zaman problemleri ile faaliyetlerimiz ve  yazılarımız azalmış olabilir . İlgi alanlarımız da 10 yıl öncesi gibi değil elbette. Ama  Çocuklaçocuk’un kökleri sağlam bizce. Çünkü  biz hep  kendimiz olduk,  kopya yazılar, görseller kullanmadık. Denemediğimiz/ sevmediğimiz  herhangi bir ürün tavsiye etmedik. Fikir aldığımız kişileri kaynak olarak gösterdik, onlara… Read moreÇocuklacocuk 10 Yaşında

BİR YAŞINDAYIZ!!!

Bu pasta bizden size efendim. Biz bugün Kadınlar Günü’nün yanısıra “Çocukla Çocuk ” olarak 1. yılımızı doldurmuş olmanın sevincini de yaşıyoruz. Bundan tam bir yıl önce bugün, blogculuk hayatımıza başladık. İki-üç aylık bir ön çalışmadan sonra başlangıç tarihimizin daha özel ve anlamlı bir günde olmasını düşünerek bir sene önce tam bugün blogumuzu açtık. Bir blog sahibi olmak bize çok şey… Read moreBİR YAŞINDAYIZ!!!

NİYE BLOG KURDUK?

Fulya’nın katıldığı bir veli toplantısıyla başladı bu fikir; Kız Annesi- Oğlan Annesi. Oğlu henüz anaokulunda olmasına rağmen yaşıtı kızların problemleri öyle farklıydı ki… Süslenmeler, makyajlar, kıyafet sorunları oldu toplantıda en çok konuşulan. Sonra düşündüm 2 kızlı annemi ve 3 oğlu olan teyzemi ve 30’ları gecen biz çocuklarını, hala farklıydı problemlerimiz. Biz, Fulya ve Özlem iki yakın arkadaş dedik ki ayıralım… Read moreNİYE BLOG KURDUK?