Tombala ile Öğrenme

Bizim için halen yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezidir, Tombala oyunu.  Hafta sonu  oyuncakçıda Bingo görünce çocuklarla birlikte hemen atladık. Soğuk geçen haftasonunu da fırsat bilerek evde tombala oynadık.  Asıl gelmek istediğim nokta ise Kerem de bu sefer kendi başına kartını kontrol etti. Anasınıfında sayıları öğreniyorlar haliyle  fakat sayıları görünce karıştırabiliyor.  Bir yanlışlık yoksa  veya bana bir şey sormadıysa öğrendiklerine de çok müdahale… Read moreTombala ile Öğrenme

Çocuk Aklıyla

Oraya buraya kaydettiğim bizim çocukların anektodlarından son günlere ait  bırkaçı… Dünyaya çocuklar gibi bakabilmek, içimizdeki çocuğu hiç kaybetmemek dileği ile 🙂 Anne-Pilim Kalmadı, hadi !  (Yorulmuşum artık, çocukları son gücüyle yatırmaya çalışıyorum) Kerem- Sen pille çalışmıyorsun ki A- Güzeldi 🙂 K- Güzel espriydi değil mi? Kim kimi kandırıyor bilemedim 🙂

Cehennem Çiçeği- Alper Canıgüz

Öğlen sohbetlerimizde  üzerinde duyduğum güzel yorumlardan sonra  aldığım  ve okuduğum ilk Alper Canigüz romanı. Cehennem Çiçeği’nin minik afacanı Alper Kamu 5 yaşında  haliyle bize anlatıyor  hikayeyi. Siz bakamayın tabi onun 5 yaşında olduğuna , zekası,konuşmaları, bakış açısı kaç 5 yaş eder bilemiyorum. Bir yandan mahallede işlenen cinayeti  çözmeye çalışırken diğer yandan  ölem amcasının  izini sürüyor. Aşk ı da pas geçmiyor,… Read moreCehennem Çiçeği- Alper Canıgüz

Okulda İlk Gün

Kerem oğluşum da dün  41 aylık olarak 4 yaş sınıfıyla kreşe, okula ilk adımı atmış oldu.  İlk kez ev dışında uzun saatlerini geçirecek. Okula gideceği için çok heyecanlıydı. Okulumuzu cumartesi belirlediğimiz için geçen hafta oryantasyon programına katılmadı. Sabah uyandığında kendisi için hazırladığım kıyafetleri bir kenara atıp okulun eşofmanını giymekte ısrar etti. Giyindi çantasını taktı omzuna ablasıyla hazırlanırken öylece bekledi. Okula… Read moreOkulda İlk Gün