2012

Boncuklu Yeni Yıl Süsleri, Kokinalar ve Örümcek

Yeni yıl öncesi  son cumartesiyi evde geçirdik.  Yağmurlu havanın keyfi en iyi evde çıkıyor:) Hafta içi yeni yıl alışverişinı tamamlamış olmamız ne kadar iyi olmuş. Yılbaşı gecesi  kızkardeşimle birlikte evde kutlayacağız. Çocukları  sevindirmek için minik hediyelerimiz hazır.

2012 benim için;  yeni ev, taşınmak, çoook çalışmak, İrem’ in buz pateni ve piyano kursu, başucumda yığılan kitaplar, eşimin şehirdışında yeni görevi ,  minik oğlumun kreşe başlaması ama en önemlisi sağlıklı  ve güzel bir yıldı. 2012 in hemen öncesinde  ev taşıması sebebiyle oldukça yoğun başlamıştı yeni yılımız ve inanın tüm sene  çok yoğun geçti. 2013’ün biraz daha sakin keyfini çıkarmak istiyorum.

Boncuklarla yaptığımız yeni yıl süsleri bunlar.  Rengarenk olan İrem’in eseri, diğerini ben yaptım.

Read More»

Maya Takvimi ve Kıyamet

Geçtiğimiz haftasonu Erciyes Üniversitesi Astronomi Klubu (Aster) tarafından hazırlanan Astronomi Günleri Programına katıldık , benim iki oğlum ve bir arkadaşları  olmak üzere dört kişiydik. Katılım çok fazla değildi. Kocaman salonda çoğunluğu Astronomi bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri olmak üzere 50-60 kişi vardı. Üniversite mensubu dışında sadece biz vardık. O yüzden konuşmacılar sunumlarına başlamadan evvel geldiğimiz için memnun olduklarını bir şekilde söylediler.

İlköğretimde astronomi eğitimi konusuyla başladı seminer. Konuşmacı, çocukların bu konuda yetersiz eğitim aldığını, bir çoğunun güneş nedir, bir yıl hangi olayla meydana gelir, veya mevsimler nasıl oluşur konusunda çok az bilgiye sahip olduklarından bahsetti. Yarım saat süren diğer bölümler de “Yıldızların Evrimi”, “Radyo Frekans Bölgesi Kirliliği” hakkındaydı. Sonunda bizim çocukların ilgisini çektiği için orada bulunmamızın sebebi olan Maya Takvimi ve Marduk Gezegeni ile ilgili sunuma geldi sıra.

12.19.19.16.14 nedir?

Read More»

2012 Güzelliklerle Gelsin

2012 ‘NİN GÖNLÜNÜZDEN TÜM GEÇENLERİ  GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ, GÜZELLİKLERLE  DOLU BİR YIL OLMASINI DİLİYORUZ.

MUTLU YILLAR !

NOT: Yukardaki kartondan yeni yıl ağacı için, buraya bir tık lütfen