2 yaş

Tethys Araç Kartları

İkinci çocuklar bir çok şeyi hazır olarak buluyorlar, oyuncaklar kıyafetler, vs… Kerem, İrem’in bir çok oyuncağına yaş grubu gözetmeden adapte oldu, kendi oyuncağı gibi sahiplenmesi sebebiyle de sürekli bir tartışma var arada. “Çocuğum bunlar 2,5 yaş oyuncağı bunlar 7,5 yaş” diye bir ayrım yapmaya çalışmak anlamsız oluyor çoğu kez. Hiç bitmeyecek herhalde oyuncak tartışmaları… Bazı ortak sevdikleri oyuncakların yanında farklılık ilgi alanları da var. İrem  oldum bittim hayvanlarla oynamayı, oynatmayı sever, bebeklerle pek işi olmadı bizim kızın. Kerem ise  arabalar başta olmak üzere bilumum taşıtlarla oynamayı seviyor, klasik erkek oyuncağı.  Tethys ‘in bu taşıt kartlarını görünce tam  oğluşa uygun olduğunu düşünerek aldım. Abladan kalma oyun kartlarımızla eşleştirmeler, minik yapbozlarla oynuyorduk. Taşıt kartlarını ilgi alanına girdiği için çok daha fazla sevdi, bilmediği taşıtları öğrendi , gölgelerinden ayırt etme ve yapbozu tamamlama becerileri gelişti. Severek oynuyor Tethys kartları ile.

Tethys  eğitici kartlarındaki diğer serileri buradan görebilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

2 Yaş 3 Ay Park Performansı

Hafta içi iş dönüşü,  havaların geç kararmasını da fırsat bilerek çocukları parka götürdüm.  Kıştan bu yana birlikte parka gitmemiştik  galiba , hafta içi yardımcımız götürüyor hafta sonu da parkın dışında başka gezmeler yapınca parka sıra gelmemiş demek ki.  Çocukların anını kaçırmak bu olsa gerek; Kerem parkta oynarken beni hayretler içerisinde bıraktı. İlk olarak,  geneli ablasının arkadaşlarından oluşan bir grubun oyunlarının içerisine kendini de dahil edebilmesi, onlarla koşturması, saklanması, onlar gibi ağac tırmanmaya çalışması  ve bunu çok doğal olarak yapması hoşuma gitti. 

Read More»

Minik Oğlum 2 Yaşında

Kerem bugün 2 yaşını bitiriyor, 2 yıl önce Merhaba diyen soldaki minicik buruşuk eller, büyüdüler tombikleştiler.  Sadece ellerimiz değil büyüyen elbette, minik bir adam oldu oğluşumuz. Bıcır bıcır konuşan, oraya buraya koşturan, isteklerini anlatan, ablasına hayran bir şekilde peşinde dolaşan, duygularını fazlasıyla ifade eden  olan bir minik bey.

İyi ki   bize oğul, ablana kardeş oldun canım Kerem’im.

Nice nice güzel yaşlara…

Read More»