Komşu Çocuklarla Birlikte Yaz Oyunları

Yazla birlikte yeni evimizde de arkadaşlar edindi İrem. Kışın pek ortalıkta görünmüyordu çocuklar  ve İrem yalnız kalırsa diye üzülmüştüm. Şimdilerde ise akşam  geç saatlere kadar birlikte oynayabildiği arkadaşları var.  Öğlen güneşli saatlerde dışarıda oynamalarını istemediğimden sıcak saatleri evde geçiriyor. Genelde de telefon açıp  bir arkadaşının bize gelip gelemeyeceğini  ya da arkadaşına gidip gidemeyeceğini soruyor. Kendi yaşıtı bir kız arkadaşıyla  bizde oynadıkları bir gün  yine telefonla konuşuyoruz.

-Ne yapıyorsunuz arkadaşınla ?

-Garip garip hareketler yaptık, minişlerle oynadık, bana 2 bebek hediye etti.

Ben  garip hareketleri hoplama zıplama diye yorumladım direk , bizimki bayılır akrobasiye.  Meğer başkaymış anlamı söylemek istememiş sanırım, eve gelince anladım.

Dolaptaki kıyafetler denenmiş, makyajlar yapılmış ve fotoğraflarını çekmişler birbirlerinin.  Aman  aman ne pozlar var. Fotoğraflardan anladığım yardımcımızı da kandırmışlar, bazı fotoğrafları o çekmiş çünkü.  Bizim de çocuklukta en sevdiğimiz şeylerdendi aslında  kıyafet deneme. Kardeşimle  beraberdik farklı olarak.

Geçen hafta ise yoğun bir şekilde boncuklarla uğraştılar.   Önce sitedeki büyük ablalardan öğrendiler,  kolye bilezik yapıp iş dönüşü her gelen arabayı durdurarak satış yapmayı.  Hemen bir ekip kurup bizimkilerde satmaya başladı boncuklardan yaptıklarını.   Boncuklarla yaptıkları kolyeler yanında bir de geri dönüşüm kolyesi yapmış İrem.  “Anne, bu kolyeyi herkes çok inceledi ama hiç alan olmadı sen al” diye yalvarıyordu. Geri dönüş kolyesini şişe kapaklarını  ortadan delip ipe dizerek yapmış 🙂  normal tabi.

 Satış işi doyuma ulaşmıştır, bu hafta yeni bir oyun icat ederler artık.

 

2 thoughts on “Komşu Çocuklarla Birlikte Yaz Oyunları

 1. ne güzeller
  maşallah
  kız çocukları başka
  ne güzel kendilerini eğlendirecek şeyler bulmaları
  öptümm ikisini de
  kokoşlar sizi :))

 2. Desene bizim İrem genç kız oldu,zaman nasıl da geçiyor değil mi.
  Elgiz de bu gün benimle temizlik yapıyordu.Daha dün doğdu oysa:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.