Koca Gagalı Penguen

Tüm polar kumaşlarımı elime alıp siyahı ve beyaz olanı bir kenara ayırdığımda niyetim bir Orka, yani katil balina dikmekti. Hem siyah hem de beyaz polarları birarada görünce gözümde bir anda bir penguen canlandı. Hemen kağıda eskizini çizip başladım penguen oyuncağı hazırlamaya.

Kağıda hazırladığım kalıbı kumaşa geçirdim, sonra başladım parçaları dikerek birleştirmeye.  Önce ön gövdeye beyaz göğüs parçasını ve kafa tarafına iki büyük beyaz yanak diktim. Bu aşamadan sonra amigurumi gözleri yerlerine yerleştirdim. Arkalarını vidalayıp sabitledim. Gagasını yüzüne dikip içini doldurdum. Tersine çevirip tüm etrafını diktikten sonra düzüne çevirdim pengueni ve içini boncuk elyafla doldurdum. Kanatlarını ise dış tarafı siyah iç tarafı beyaz olarak hazırladım. İçlerini doldurmadım. Yanlarına el dikişiyle diktim. Ayaklarını da gagası gibi turuncu polardan hazırladım gövdeye sıkıca tuturdum.

Sevdi mi bizimkiler? Hayır! Biri gagası cok büyük dedi, diğeri gözleri çok küçük, bir seven de çıktı tabi ; bizim eve her geldiğinde elinden düşürmeyen Batu.. çok sevdi hem de:)

9 thoughts on “Koca Gagalı Penguen

 1. İnanılır gibi değil temiz ve hazır alınmış sanki güzel günlerde oynasın Batu’cuk.

 2. Elinize sağlık, bence bir amaca daha hizmet ediyor ;ayaklarımız kadar burnumuz olmadığını düşünerek şükretmemizi sağlıyor… 🙂 🙂

 3. inanılmazzz süpersonik tatlı bişey olmuş bu penguenn.hakikaten bayıldım.teşekkürler ediyorum güzel yorumun için.ahh oğlum ben, çok korkuttu ama çok çabuk toparlandı şükürler olsun.bünye sağlam bir de çabuk müdahale edilince atlattı bile sayılır.çok selam.

 4. harika olmuş.hazır oyuncak yanında halt etmiş..ellerine sağlık….canım bununda gagası büyük olan penguen işte….:))

 5. Harikasın canım, ben kesinlikle satın alınmış fabrikasyon sandım ilk görünce !

  elinize emeğinize sağlık

 6. Stil direktoru: cok sevindim, teşekkürler canım

  Kiraz; çok güldüm: bunun gagası ayaklarından da buyuk olmuş aman Allahım:)))

  Leyya; begendiğine ve iyi haberlerine cok sevindik

  Disal: evet haklısın bunun türü oyle, gagası büyük penguen:))

  Cafederins; çok teşekkürler, çok sevindim boyle dusunmene

 7. Nasıl yaniiii…Bu hazır değil mi?

  İnanamıyorum. Tek kelime ile harika olmuş. Çok temiz çalışılmış. Ellerine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir