Kivi Jöleli Çok Pratik Tatlı

 

Bugün gelecek olan misafirim dün netleştiğinde aklımda yapabileceğim ikramlar konusunda hiç bir fikrim yoktu.  Üşengeçliğimden bütün günü akşama kadar  ne yapabilirim diye düşünmekle geçirdim. Aksam olduğunda hala bir fikrim yoktu ve ben bugun için telaşlanmaya başladım. Whatsapp mesaj proramı sağolsun yakın arkadaşlarımla mesajlaşıp bana fikir vermelerini istedim ve bu onlardan gelen görseli görünce u tatlıdan hemen yapmaya karar verdim. Hazırlanma süresi sadece jölenin ve muhallebisinin pişme süresinden ibaret. İşte son favorim pratik pastanın tarifi.

Kivili jöle ölçüsüne göre hazırlanıp cam kaplara azar azar dökülür. İçlerine birer dilim kivi konur. Jöle kaplarda soğurken ölçüsüne göre tavuk göğsü hazırlanır. ( Ben Dr. Oetker hazır tavuk göğsü kullandım. ) Muhallebiden bir kaşık katılaşmaya başlayan jölenin üzerine konur. Tavuk Göğsünün üzerine bir tane Burçak bisküvi konur ve tavuk göğsünden bir kaşık daha konarak soğuması beklenir. Dün akşam hazırladığım tatlıların bu sabah ki hali yukarıdaki görselde görülüyor. Jöle ile yapabileceğiniz çok paratik bir başka tarif de burada

 

2 thoughts on “Kivi Jöleli Çok Pratik Tatlı

  1. çok güzel görünüyor.bir ay sonra arkadaşlarmla bende toplanacağız muhakkak yapıcam.ellerinize sağlık.

  2. Görüntü çok güzel sunum da öyle. Oğluşun doğum gününde yapılabilecekler listesine aldım bu tarifi, rengi özellikle favorim oldu:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir