Angry Birds – Kırmızı Kuşların Yapılışı

Dün sizlere tanıtığımız yeni oyuncaklar bizim evde popülaritesini sürdürüyor, kırmızı kuşlar oyundaki halleri gibi evde ordan oraya fırlatılıp dururken hedeflerden biri de genellikle ben oluyorum. Bu şirin kuşların yapılışını anlatacağız bugün

 

Gerekenler, kırmızı siyah, beyaz ve turuncu renkli polar kumaşlar.

İlk fotoğrafta görünen oval parçadan dört tane hazırlıyoruz. Bunlardan birine yüz hatlarını yapıyoruz diğerleri olduğu gibi kalıyor. Ben aynı anda üç tane kuş yaptığım için fotograflarda bazı farklılılar görebilirsiniz. Yüzünü yapacağımız oval parçanın ön yüzüne beyaz poları yerleştirip boyun kısmını ve gözlerini oluşturacak yuvarlakları tersinden dikip belirliyoruz. Daha sonra fazlalıkları kesip atıyoruz. Kaşlarını da ön yüzünden gözlerin üzerine dikiyoruz. Göz bebeklerini de unutmuyoruz.

Birisi yüz olmak üzere dört oval parçayı birbirine dikerek birleştiriyoruz. İçini doldurmak için bıraktığımız boşluktan boncuk elyaf dolduruyoruz ve kapatıyoruz. Tepesindeki tüyünü ve gagasını hazırlayarak el dikişiyle dikiyoruz.

2 thoughts on “Angry Birds – Kırmızı Kuşların Yapılışı

  1. Kaşları çatık olmalarına rağmen çok sevimli olmuşlar.Emeğinize sağlık.Sayfanızı özlemişim)Ne zamandır vakit bulamıyordum.
    Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.