KIRMIZI DERİ RUNNER

Nisan ayı içinde iki kez misafir ağırlayıp, yaz sonuna dek bu sezonun kalabalık misafirlerini bitirmiş oldum. İki misafirimde de masada sundum ikramlarımı. Bunun için daha önceden satın alıp hazırladığım siyah simli suplalarımı ve beyaz tabaklarımı kullandım. Siyah-beyaz renkleriyle birlikte kullanıldığında çok uyumlu olduğunu düşündüğüm için kırmızı bir örtü yakışır diye bu runner i hazırladım. Daha önce deri tepsilerde ve aksesuarlarda kullandığım kahverengi döşemelik deriyi aldığım yerden mat kırmızı renginde deri satın aldım. Bu fotoğrafı runner daha net görünsün diye özellikle masayı tam düzenlemeden önce çektim. Kırmızı runnerimi misafirlerimden sadece biri keske siyah olsaydı diye eleştirdi. Sizce nasıl olmuş renklerin uyumu?

Deriyi tersinden 45 cm e 135 cm boylarında işaretledim ve düzgünce kestim. Döşemeciden derilerin nasıl bir iple dikildiğini sorduğumda bana tarif ettiği yerden ipini aldım. İp, dikiş ipine göre epeyce kalın, ama dikiş makinasının en kalın iğnesiyle rahat dikilebilen bir ip. Bu iple runnerın kenarından bir makina ayağı boşluk bırakarak bir sıra dikiş geçtim.

Deri runner ımı bu haliyle kullandım ama yakın arkadaşlarımın tavsiyesiyle üzerine taşlar yapıştırmayı düşünüyorum. Sizce taşlı mı daha guzel olur yoksa böyle mi kalmalı ne dersiniz.??