KIRMIZI DANTEL KUMAŞ KAPLI ALBÜM

Çok sevdiğim bu pamuklu  dantel kumaş parçası ne yapacağıma bir türlü karar veremediğimden uzun süredir bekliyordu. Arkadaşıma (simdilik sürpriz olsun, birlikte yazacağız buluşmamızı) hediye düşünürken, O’nun fotoğraflarını saklayabilmesi için albüm fikri geldi aklıma.

Baskı fotoğraflar hayatımızdan ne kadar azaldı değil mi? Oysa albümlerde fotoğraflara bakmak bir başka keyif veriyor bana.   Üstelik  baskıdan sürprizler çıkmıyor,  fotoğrafları tek tek seçip, istediğimiz düzeltmeleri yapma gibi avantajlarımız var şimdi.

Albüm kaplama ilk yaptığımız çalışmalardan birisi idi. Ama  o zaman dikiş makinamız yoktu tutkalla kaplamıştık kumaşı. Hala çok severek kullanıyorum yaptığımız albümü.

Bu kez farklı ve çok daha pratik bir yöntemle yaptım, hem arkadaşıma hem kendime.

Elimdeki albümün ölçülerine göre  dikdörtgen şeklinde kumaşları kestim. Kırmızı dantel kumaşın kendini daha iyi göstermesi için altına aynı ölçülerde kullandığım beyaz poplin kumaş ile dikiş makinası yardımıyla birleştirdim. Kenarlarını içe kıvırarak düzgün olmasını sağladım.

Sonra  sanki takılıp çıkarılan defter kabı yapıyormuş gibi düşünerek albümün ön ve arka kapaklarının içine gireceği boyutta kumaşımızı  katlayarak diktim.

Kırmızı pamuklu dantel kumaşın üzerine herhangi bir süs yapmadım.

15 thoughts on “KIRMIZI DANTEL KUMAŞ KAPLI ALBÜM

 1. harika bir fikir arkadaşlar..
  ben çok beğendim…
  orjinal ve sade güzelliklere hayranım 🙂
  sevgiler canım.

 2. Heyoooo o şanslı ben oluyorum hıh 🙂

  — Evet canım, ne yazacağımı bilemedim yahu, yazıdan sonra revize yapacağım.

 3. evet ya çok pratikmiş bende çok seviyorum albümü elime alıp yanımızdada sevenlerimiz varken eski anılar gözümüzde canlandırmak çok eğlenceli olabiliyor

  harika görünüyor canım arkadaşın iyi günlerde kulllanması dileğiyle

 4. ama çok şık olmuş.rengine vuruldum.biraz kırmızı manyayım da…
  elinize sağlık.harika bir fikir

  — O kırmızı manyaklığı ben de var

 5. Şık bir albüm kapağı olmuş,kırmızı dantel çok hoş duruyor gerçekten,ellerine sağlık,güzel günlerde kullanılsın,sevgiler.

 6. Çok şık ve orjinal olmuş.gerçekten anlamlı bir hediye olacak arkadışınız için.güle güle kullansın.sevgiler.

 7. ellerinize sağlık çok güzel olmuş, edoşum da pek şanslıymış 🙂

 8. valla süper, hem de ben bile yapabilirim dimi:))). Bak bu buluşmayı merak ettim asıl. Sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgiyle

  — Lale ablacım bence sen herşeyi yapabilirsin.

 9. selam, sitl direktörü tarafından büyük bir baskıyla buraya gönderildim 🙂 şaka bir yana iyiki gelmişim, albüm çok hoş olmuş, şimdi diğer bölümleri bakıcam, bye

  — Hoşgeldin hayal küpü, beğendiğine sevindik albümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir