Kırmızı Böcek ve İç Dökme

Kırmızı böcek, ne kadar gerçeğe yakın değil mi? İrem’in kardeşiyle oyun hamuru oynarken yaptığı böcek.  Fok balığından sonra bir kez daha  şaşırttı beni. Maalesef fimo olmadığından kalıcı olmadı  neyse ki foto var.

Bundan sonra yazacaklarımın bu kırmızı böcekle hiç alakası yok, oyun hamurundan böceğimizi  paylaşmak istedim  sadece.

Dün  bir kez daha anladım ki hayattaki en büyük şanslarımızdan birisi ailemizin  yanımızda/ yakınımızda olmasıymış. Sanşlı gruptansanız eğer hiç kırmayın, ihmal etmeyin sevdiklerinizi. Bir şehirde yapayalnız olmak öyle kötü ki… çok doldum bu gün. Sabah  bakıcımızdan gelen telefon ile uyandım,  hastaydı gelemiyordu. Kalakaldım, bizim bir “B planımız” yoktu maalesef. Kısacık süre içinde bir kaç alternatif düşündük ama hiç biri içimize sinmedi. Eşime  sabah bir kaç saat gidip döneyim teklifimde olmayınca kaldım mecburen evde. Geçen haftada İrem’in rahatsızlığından  izinliydim  yarım gün. Üst üste olması canımı sıktı.  İzin almayı ben, kafama  yöneticimden daha fazla takıyorumdur  büyük ihtimalle  ama maalesef bu değiştirebileceğim bir huy değil.   Kreş ve bebek bakım yerleriniz araştırdım  sabah, Kerem 2 yaş altı olduğundan  her kreşte olan bir yaş grubu değil. Bir daha olursa bir alternatif olsun diye istemiştim ama güvenebileceğim bir yer bulamadım.  Kafamda binbir tilkiyle  oğluşla  kocaman bir gün geçirmenin keyfini de yaşayamadım doya doya:)   Uzun zamandır Kerem’le yalnız kalmamıştık, tek başınayken çok uyumlu, İrem de öyle aslında bunu çok net farkettim. Ama  ikisi bir aradayken müthiş bir karmaşa oluyor evde Kerem de İrem de sesler üst perdeden bağırtılarla ilgi çekmek peşinde saldırıp duruyorlar oraya buraya.

Son olarak tüm bakıcılarımıza sağlıklı günler diliyorum 🙂

10 thoughts on “Kırmızı Böcek ve İç Dökme

 1. Bakıcı hastalandığı için gece vardiyasından çıkıp çocuklarımla oturup, hiç uyumadan ertesi gün tekrar vardiyaya gittiğimi bilirim. Çocuk büyütürken çekilen zorlukların biri de bu.
  Size sıkıştığınızda yardm edebilecek iyi bir komşu lazım. Sevgiler.

 2. Arada böyle aksaklıklar olabiliyor maalesef :((
  B planı şart belki senin için ama Kerem’in yaşı da epey küçük. Belki 3 yaştan sonra daha kolay olur kreş, vs..

 3. Çookk haklısınız.
  Böyle durumlarda sadece şansa ve iyi bir arkadaşa ihtiyaç var o da yoksa zaten,…
  20 senedir bir şehirde tek kalmak ne demek çok iyi anlıyorum ,tekrar depreşmemek için bu konudan hemen çıkıp kırmızı böceğin inandırıcılığı konusunda ki yeteneğine hayran kaldığımı bilmenizi isterim.Minik sanatçının ellerine sağlık.

 4. Özlemcim, dün Cancan’ın bakıcısı birden bire gitti…Evdeki köpeği bahane ederek… halbuki anlaşmada köpek vardı madem niye kabul ettin dimi …Bakıcıyla birlikte Babaanne de evde oluyor… Günde iki saat uyuyor, iki saat Babaanne ile dışarı çıkıyor… Perşembe ya da çarşamba günü bize geliyor… Cuma günü izin günü… Yani daha ne istiyorsun diye düşünüyor insan.

  Bir şehirde yalnız olmak demişsin ya içimi cızlattın, keşke yakın olsaydık dedim.

  Sevgimle

 5. herşey geçer,mutlaka geçer değil mi! zamanla herşey kendi ritmini tutar…
  sevgiler yolluyorum

 6. ne diyelim canım inşallah sağlıklı bi şekilde bi an büyürlerde kendi hal çarelerine bakarlar….gerçekten bu durumlarda aile yakın olması çok güzel olurdu..en azından kreş senin için en iyisi…kreş yaşına gelsinde sende rahatla:)))

 7. ne kadar gerçekçi, kalıpla mı yaptılar? insan bozmaya kıyamaz:)

 8. Yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim, her biri ayrı duygulandırdı beni.

  Nedret abla, uykusuzluk çok kötü, hepsi çocuklarımız için. Bizim komşularımızla ilişkilerimiz çok iyi aslında ama onlarında küçük çocukları var, çalışıyorlar bir kısmı. Çok sık bir arada olmak lazım bırakmak için o sabah hepsi Kerem e bakmayı teklif ederdi eminim ama maalesef normal zamanda bırakıp alıştırmadığım için Kerem kalmazdı sanırım.

  Flame, 3 yaştan sonra epey rahatlayacağız hayırlısıyla, ben de öyle hesapladım dün.

  Balkahve,:( Az da olsa arkadaşlarımız dostlarımız var çok şükür ama çocuk bırakmak için çocuğu alıştırmak gerek

  Lale Ablam sen bir tanesin, çok incesin, düşünmen bile yetti bana. Cancan bakıcısı bir daha asla o şartlarda bir iş bulacağını sanmasın, çok rahatmış

  Anne İş’te, geçiyor gerçekten herşey , hayırlısı olsun herşeyin.

  Disal çok sağol, hayırlısıyla kendi kendilerini idare edebilecekleri yaşlara gelebilsek

  Keo, kalıp kullanmadan yaptı böceği.

 9. çalışan annelerin önemli bir sorununa parmak basmışsın
  malesef anlayışlı yönetici bulmak o kadar zor ki,
  hiç izin almadan 1 ay çalışsan kimse aferin demez ama,
  çocuğundan dolayı 2 gün üstüste izin alsan söylemedikleri kalmaz
  Bakıcı ise sorun tabi hiç hastalanmasınlar lütfennnn
  kırmızı böceğe bayıldım
  annesi böyle becerikli olunca çocuğun özel yeteneği var demek ki
  maşallah
  sevgilerrr

 10. Böceği görünce oyuncak böceklerden sandım en ince ayrıntısına kadar yapılmış maş. böceklerden ne kadar korksamda bu böcek bende gülümseme oluşturdu.
  Çalışan anneler olarak durumumuz çok zor bazen kendime kızıyorum neden evde çocuğunun yanında değilsin diye 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir