Kidzania’da Bir Gün

Çocuklara özel kocaman bir şehir Kidzania.İlk girişte biletlerini Kidzania paralarına çevirerek şehir turuna başlıyorlar. Ellerindeki harita üzerinde ve  her mekanın kapısı üzerinde, o yerde para kazanıp ya da  harcayacaklarına ait (+/-) işaretlemeler var. İlk anda farketmeseler de sonradan para kazanacakları yerlere yoğunlaştı  benim çocuklarım. Gerçi kazanılan paraları  harcadıkları dükkanda çok bir şey alınabildiğini söyleyemem, herşey çok yüksek Kidzania parası. Bir sonraki  ziyaretlerinde kullanmak üzere sakladılar.

kidzania1

Kerem itfaiyeci, pompacı, tamirci, postacı, arkeolog oldu, jelibon yaptı. İrem duvara tırmandı, inşaatta çalıştı, manken oldu, jelibon yaptı, kargo taşıdı, Coca-Cola dağıttı.

Her ikisi de çok eğlendi. Her faaliyetin girişi için zaman ve kişi sınırlaması var. Kerem’in yaş grubu için dikkat süresi önemli. Fakat +8 yaş faaliyetlerde biraz daha detaylı zorlayıcı olabilirler. Çok basit para  kazanılıyor zannetmesinler olabildiğince hissetsinler.

Hayatın küçük bir maketi ve +4 yaş çocuklar için bir eğlence cenneti Kidzania. Yaklaşan yarı yıl tatilinde güzel bir hediye olabilir.

Not:Tek eleştirim, biraz daha gün ışığından yararlanılan ferah bir ortam yapılabilirdi.  Uzun süreler kalınca biraz havasız olduğunu  hissettim.

kidzania2 kidzania3 kidzania4 kidzania5 kidzania6 kidzania7

1 thought on “Kidzania’da Bir Gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir