Kerem 25,5 ay

 

Kerem’le ilgili aylık yazılar bir nevi günlük oldu benim için, 2 yaş sonrası    rutin bir düzen yerine azacaklar birikince yazarım , tıpkı şimdi olduğu gibi..

1 hafta kadar oluyor, Kerem ilk kez berbere gidip traş oldu.  Annesinin ara ara kırpmalarından çeşitli boylarda bulunan saçlarının bir düzene sokulması  artık şart olmuştu. Berberler de çocuklara özel hizmeti anlamışlar, araba şeklindeki koltukta abi kesmiş Kerem araba kullanmış, ağlama sızlamada yok üstelik 🙂 Kısa saçlarıyla daha bir büyüdü, beyfendi oldu gözümüzde.

Abbacım, abbacım diye peşinde koşturuyor İrem’in , birlikte oyun oynayabildikleri söylenemez ama. İrem’in kurduğu oyunları (lego / kule /minişler artık ne ise oynadığı ) birden bozarak kızımı sinirlendiriyor. Ama iş dans etme , koltukta zıplamaca , minderlerlerin tamamını yere indirip çadır yapma,… olunca birden sıkı dost oluyorlar:) İrem’e o yaptığın kuleler hiç bozulmasaydı  yapması bu kadar keyifli olmayacaktı yalanını anlatıyoruz  istemeyerek de olsa.

Yeni Gürcü ablamız var bir de hayatımıza dahil olan. İlkiyle karşılaştırılamayacak kadar farklı bu  bayan.  Herşeyi yapmak istiyor, sürekli aralarda türkçe çalışıyor. Ayrıca Rusya’da üniversite okuduğundan Rusçası çok iyi , az buçuk ingilizcesi de var. Buna bir de bir de işaret dilini ekleyin ve evdeki curcunayıdüşünün:) Kerem’le gürcüce yerine sürekli rusça konuşmasını istedik  çift dil konusunu  bizde merakla izliyoruz şu anda. Kerem birlikte oynuyor, yemek ve uyku konusunda problem çıkarmıyor,  kısa sürede iletişimi başardı çok şükür.

19 Mayıs tatilini Adana’da geçirmek üzere perşembe sabah erken yolcuyuz. “Uçağa bineceğiz, anneanneye gideceğiz ” diye tekrarlayıp duruyor çocuklar. Adana’dan da Cee deriz nasıl olsa, 🙂

 

SON DİP NOT: Sitemizin görüntüsünü bir türlü çözemedik, bir kaç gün daha sürecek gibi.

 

2 thoughts on “Kerem 25,5 ay

  1. Burnunun üstündeki ufak yara gözümden kaçmadı. Yeterki hareket, koşturma, tırmanma, zıplama olsun da oraya buraya çarpsın onun için hiç önemli değil sanırım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir