Kerem 20,5 Aylık

Kerem’le ilgili  aylık yazılarda  “20, 5 aylık”  başlığını attığıma kendim bile inanmakta zorlanıyorum. Çok kolay geçmedi , hala da kolay değil her şey düzene girmişken 2. bir bebekle  sil baştan yaptığımız hayatımız ama oğluşun beni çok zorladığını da söyleyemem, ikinci çocuklar kesinlikle daha rahat oluyorlarmış.  Bundan sonrası daha da keyifli olacak biliyorum küçük beyimizle.

Bıcır bıcır tekrar ediyor  bizi, herşeyi anlatıyor kendince.  Dayısı ” bir tercüman lazım anlamak için” dese de biz çok iyi anlaşıyoruz. İyiyim, istiyom, iyi ceceler, okuuyo,tedi, kalkim,…Kendini ifade edemediği bir şey yok sayılır, hatta buna “kaka” da dahil. Bu kez tuvalet eğitiminde ben bir tembel çıktım, ta ki kızkardeşimden tiyoları alan annemin uyarılarına kadar.

A-Kızım, kaka diyormuş Kerem

B-Evet  her zaman olmasa da  söylemeye başladı Anne ( kötü anne ben 🙁 )

A- Ee götürsene O’nu hemen deyince  klozete.

Kış  mış hikayeleri kendime uydurduğum bahanelerdi biliyordum ve artık anlamı kalmamıştı.  İrem’den kalan portatif klozet bulundu. Bu konuşmadan sonraki ilk kaka uyarısında  hemen banyoya koşuldu, bez çıkarılıp kolezete oturttuldu.  Biz  ev ahalisi başına toplansak da Kerem  Bey’e çok normal geldi bu tuvalet olayı.  Numaradan ıkınmalarıyla güldürdü bizi.   Kakasını söyleyince gidiyoruz banyoya, bu şekilde başladık tuvalet eğitimine. Ne zaman tamamlanacak göreceğiz artık  tuvalet eğitiminde geriye dönüşler olabiliyor çünkü,  İrem döneminde okuduğum kitaplara yeniden göz gezdireyim bir.

Hamurla oynamayı , boya kalemleriyle  boyama yapmayı seviyoruz bugünlerde. Havalar soğuyunca  parka ara  verdik bir haftadır. Parka ara verince de gece uyku saatlerimiz saptı,  Dopdolu bir enerjileri var kolay bitmiyor haliyle.

Son haftanın  benim için en büyük sürprizi ise bu pazar hep birlikte 10:30  a kadar uyuyabilmemiz oldu, inanamadım valla . Normal uyku saatinden geç yatıp, sabaha karşıda bir kaç kez uyanınca, sabah 7 de fırlayamadı beyimiz yataktan:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Nice sağlıklı aylara hatta yıllara, bendaha adayım.Darısı benim başıma

 2. Enerji ve Huzur çok teşekkürler, hepimize kolay gelsin

  Anne İş’te, amin :), hep birlikte çocuklarımızla

 3. Nice aylar,yıllar görsün Kerem,hep beraber neşeyle:)

 4. Maşallah özlem ne ara büyüdü kerem.Annelere allah sabır versin.Çok zor çocuk büyütmek.

 5. Dilek, kesinlikle öyle sabah uykularını öyle özlüyorum ki 🙂

  Kiraz, ikinciler rahat oluyor, tek sorun kıskançlıklarla başetmek oluyor ve tabi en önemlisi dengeyi kurmak oluyor.

 6. İkinci çocuk daha kolay büyüyor galiba, anne daha rahat, abla veya abi de var önünde model, değil mi?

 7. ÖZlem’cim sabahları biraz geç kalkmak bizler için bir mucize artık değil mi :)) Ben de neredeyse kızım doğduktan sonra hiç 9,30 u geçiremedim. Maşallah Kerem’e. Yarım yarım ne güzel konuşur bu yaş çocuğu 🙂

 8. ÖZlem’cim biraz sabahları biraz geç kalkmak bizler için bir mucize artık değil mi :)) Ben de neredeyse kızım doğduktan sonra hiç 9,30 u geçiremedim. Maşallah Kerem’e. Yarım yarım ne güzel konuşur bu yaş çocuğu 🙂

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com