Kerem 17 Aylık

Minik Kerem’imimiz, minik bir adamlığa doğru yol alıyor. Bu ay belirgin şekilde konuşulanları anlıyor, duyduklarını tekrar ediyor, şarkı bile söylüyor. Evet evet, şarkımız; “Aaaaa, bı bı bı bı ” (Arı, vız vız vız oluyor türkçesi)  “Nasılsın?” diye sorulunca “İyiiiyi” diyor. Geçen ay “annneee” ye takmıştı bu ay “babba”, sürekli tekrarlayıp duruyor.  Yemeklerimizi yaz dönemi balkonumuzda yiyoruz ,  iftar zamanı malum çoğu  komşumuz da bizim gibi balkondalar, ve fonda Kerem’in  “Baba” ları…

Sandalyelere tırmanıp masaya kurulmayı seviyor, şansına  üzerinde ne bulursa inceliyor,  tehlikeli şeyleri masaya kaldırarak saklama faslı da bitti artık 🙁  Masaya oturmaya öyle hevesli ki mama sandalyesinde yediremediğim ve pes ettiğim yemeğini  beni hayrete düşürerek masaya oturup fazlasıyla yedi bir gün. Suyu  bardaktan,  pet şişeden içme çalışmaları yapıyor bol bol, üzerimize döküp ıslatıyoruz eni sonunda ama  Allah’tan yaz 🙂

Oyuncaklarını, bisikletini  ablası dahi olsa başkasında gördüğünde kıyameti basıyor, o an aslında başka bir şeyle oynasa bile özellikle bisikletini geri  alana dek uğraşıyor.  Zamanla bu tepkiler azalacaktır sanırım.

Fotoğrafta   gördüğünüz gibi saçlar epey uzadı ama  o lülelerini kestirmeye kıyamadık biz , yazın en sıcak günlerini de atlattığımıza göre birazcık daha kalabilirler belki yine  önleri gözüne girmesin diye müdahale ederim.

Bayram sonunda bizi çok değişimler bekliyor, her şey güzel olacak inşallah.

6 thoughts on “Kerem 17 Aylık

 1. kolaylıklar diliyorum 🙂 aslında çocuklar çabucak büyüsün isteriz ama büyüdükçe sorumluluğumuzda, fikrimizin ona yoğunlaşmasıda büyüyor ve derinleşiyor. büyüdükçe yeni yeni adetler öğreniyor çevreden.büyüdükçe bizi şaşırtıyor. kimi zaman güldürüyor kimi zaman istemeden ,bizi ne denli üzdüğünün farkına varmadan üzebiliyor 🙁 Allah her zaman iyi insanlarla karşılaştırsın ve ia. iyi örneklerden misaller öğrenek büyür şeker Kereminiz,çocuklarımız..Ailece birlikte sevgi,huzur ve saadet dolu bir yaşam dilerim… sevgiler…

 2. ohhh büyüdü Kerem bey de.Maşallah ona.Bundan sonra zararlı şeyler iyice tepelere kalkacak anlaşılan.Yalnız hakikaten saçlara bittim.İnsan kıyamıyor değil mi?Damla’mında saçı uzundu biliyorsun bende kıyamazdım hiç kesmeye.Ama cadı kendisi öyle bir kesti ki saçını mecburen toplatmak zorunda kaldım.Ve ondan heveslenip bende kısacık kestirdim saçımı.

 3. Maşaallah çok sevimli olmuş özlemciğim.Bizde hafta sonu doğduğu günlerinden itibaren birkaç kasetini izledik kızımızın ve o günlere özlem duydum.insan tekrar bebek büyütmek istiyor.İnsan tekrar yaşamak istiyor.O nedenle bol bol tadını çıkarın.en güzel dönemleri gerçekten.sağlıklı,hayırlı,uzun ömürler diliyorum.Bu arada bayramınızı da kutluyorum senin ve sevgili Fulya’nın.Aileleriniz ile sağlıklı, mutlu,nice bayramlara.sevgiler.

 4. Maşallah ona, en tatlı zamanları. Lüleleri çook tatlı. Allah nazardan saklasın. Sevgiler.

 5. maşallah kereme
  çok güzel saçları var kıyamaman çok normal canım nasıl güzel büyümüş
  nazar değmesin

 6. Ummuabdullah, amin Allah hep iyilerle karşılastırsın çocuklarımızı.

  ikizannesi sdilek, anne-kız kısa saç güzel olmuştur.

  Mehtap, kasetlerle tekrar dönmüşsünüzdür o günlere, ne güzel, biz büyüsün istiyoruz ama bu günlerin şirinliği de bir daha gelmeyecek değil mi, kızımı öpüp koklarken bile nasıl büyümüş diye düşünüyorum ben. İyi bayramlar size de.

  Neduk, Mavianne, çok çok teşekkür ederim, sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir