Kerem 11 Aylık

Oyun oynarken gelen telefonlara çok kızıyor oğluş , üstelik de yanlış numaraymış 🙂

Yine de bakmayın siz onun bu oyuncaklar arasındaki haline sıkılıveriyor hemen oyuncaklardan,  telefonlarımız, kumandalar, televizyon ,  elektrikli süpürge,  yerden aydınlatmalar,  çalışan çamaşır makinası, vs gibi elektrikli cihazlarda gözü. Çok teknolojik yani. Bir de tencere tavalar var ilgi alanında, mutfak dolapları düzenlendi bu hafta yeniden Kerem Bey için. Oyuncaklarını  kısım kısım kaldırıp tekrar çıkarıyorum  unutsun  diye.

10 aylık yazısını geç yazınca  gelişimi açısından bir önceki yazıya çok fazla bir ilave yapamayacağım.

Alkış yapmayı öğrendi bir kaç gündür. Genellikle bir müzik duyduğunda alkışlamaya başlıyor, biz de eşlik edince daha çok hoşuna gidiyor.

Kerem, “arabaya binen her çocuk uyur” tezini  çürüttü .  İstanbuldaki kardeşlerimizin yanına kaçıyoruz hafta sonları genelde, 1-1,5 saatlik yol,   İrem arabaya binip kafasını dayayıp uyuyor, Kerem’in uyku saatine denk getirsek bile uyuyamıyor.  Uyuyamadıkça mızıldanıyor, hep birlikte üzülüyoruz. Sanırım hala emerek uykuya dalmasından kaynaklanıyor arabada anne sütünün keyfini çıkaramıyor belki de. Bu şekilde uyuması bana bağımlı yapıyor, biliyorum,  uyku saatlerinde  dışarda olduğumda,  uyumayıp beni beklediği oldu bir kaç kez. Uykuya dalma şeklini değiştirmem lazım ama anne sütünden biraz daha faydalansın diye görmezden geliyorum şimdilik mecburi bir durum olana kadar.

Arabada uyuyabilmesi niye bu kadar önemli derseniz; uzun yola çıkıyoruz bu akşam inşallah. Gelecek haftayı memleketlerimizde   geçireceğiz, bekle bizi Adana, Kayseri 🙂

9 thoughts on “Kerem 11 Aylık

 1. :))
  dilini seveyim onun..
  sinir var demek çocukta :)))
  numarayı doğru çevirsinlerde ! 🙂 kızmasın paşa.

 2. bunlar yeni nesil çocuklar, arabaya binince uyumazlar. Cancan kırmızı ışıkta durunca bile bağırıyor -ennneee diye. Yani durma git:))

  Kerem neredeyse bir yaşına yaklaştı. Sağlıkla mutlulukla büyüsün, biz de izleyelim böyle…

  Sevgilerimle…

 3. Maşallah Kerem bebeğe çok tatlı. Anne sütü ile uyuma seramonisi benim kızımda da vardı. Zor olsa da anne için çok da keyifliydi. İnsan memeden kesince üzülüyor bir süre 🙁 Tadını çıkarmak lazım bu günlerin de.

  Hayırlı yolculuklar inşallah. Adanaya, Kayseriye bizden bolca selam 🙂

 4. NuNu, telefonu kulağına tutmayı çok seviyor,kendisini aranmayınca kızıyor sanırım.

  Lale Abla, yeni nesil çocuklar hareket seviyor uyumak zaman kaybı etrafa bakmak varken diye düşünüyorlar belki de 🙂

  Dilek, çok teşekkürler. Anne sütünden kesmek başta biz anneleri üzüyor 🙁

 5. Allahııım nasıl şirin bi oğlan buu.maşllh.ah bu erkek çocukları emmeye çok daha düşkünler galiba.ben de kıyamadım, 3 yıl emzirdim benim oğlanı :))çok da iyi etmişim diyorum şimdi. her ne kadar gücünü kuvvetini üzerimde denemeye çok meraklı olsa da:)
  size iyi yolculuklar olsun.sağ selamet gidip dönün inşllh .

 6. Yerim ben senin dilini
  M. Kerem’i büyümüş görünce bizim afacanı epeyden beri yazmadığımı farkettim. Evet canım erkek çocukları nedense elektronik şeylere daha çok meraklı kaşla göz arasında nasıl kapıyorlar kumandayı telefonu akıl almıyor.
  O dolaplardaki kilitleri bile açmayı beceriyorlar.
  Anne sütünden kesme olayına gelince birhafta önce Engin’i kestiler. Göğüse bal ve kekik koyarak. Görüntüyü görünce istemedi ama gelip gidip sarılıyor ama bidaha istemedi. Ama daha düzenli yiyor şimdi.

  Sizlere kazasız belasız yolculuklar güzel tatiller dilerim. Sevgiler

 7. Leyla- Craftmania; 3 yıl çok uzun süre brova diyoruz 🙂

  Yelda’cım, Engin’in son halini anlat bize , kocaman olmuştur. Birlikte nice yaşlarını paylaşacağız, inşallah. Anne sütünü kesmek biz anneler için çok zor, bebeklerimiz ne hissediyor acaba?

  GeCe, çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir