KELEBEK ETKİSİ

kelebek etkisi

“Kelebeğin kanat çırpışı gibi küçük bir şey, dünyanın yarısını dolaşacak bir tayfuna neden olabilir.”

Kaos kuramı ve Kelebek etkisi kavramları anafikri üzerine kurulan filmin sezonda olduğu tarihlerde minik bebeğimizle ilgilendiğimizden fırsat olmamıştı. O dönemlerde izleyen arkadaşımın “mutlaka izleyin” sözlerini hatırlıyorum. Nihayet geçenlerde seyrettik filmi DVD de. Çok beğendik, bahsedildiği kadar varmış.

Hani bazen geriye dönüp hayatımızdaki taşları değiştirdiğimizde neler olduğunu hayal ederiz ya, işte “Kelebek Etkisi” filminde bu sorgulanıyor.

Bu sorgulamaları yaparken, her ne kadar hayatımızı yaptığımız seçimlerle oluşturduğumuzu düşünsek de bu film bizim dışımızdaki olayların ve kişilerin hayatımızı nasıl yönlendirdiği üzerine düşünmemizi sağlıyor.

Filmin kaharamanı hayatını kötü yönde etkilediği sevgilisi için geriye dönüp olayları değiştirmeye çalışıyor ama hep bir kaybeden oluyor.

Hayat herkes için aynı anda iyi olamıyor , bazıları üzülmeden yol alınmıyor, maalesef.

İzlemeyenler için şiddetle tavsiye ederiz,etkisinde kalacağınız bir film.

Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)- 2004- başrollerini Ashton Kutcher, Amy Smart, Eric Stoltz paylaşıyor.

10 thoughts on “KELEBEK ETKİSİ

 1. kuzular nedense sevemediydim ben bu filmi ya 🙁 bu gece kefareti izledik kızlar güzel filmdi ya gelsenize kayseriden aşkolsun ama sene oldu bak tanışalı 🙂

 2. izlenmeye değer bir fillmiş…

  bende merak ettim şimdi..ilk fırsatta alıp seyredeyim…..hep bir özentidir bende….geriye gidip hataları düzeltmek isterim…..

  halbuki yapılan hatalar bir daha yapılmamamak üzere hatırlansa daha iyi olmazmı…..

  neyse dediğin gibi adam düzeltmeye gidiyor ama yinede hep kaybediyor..buda geriye gitme isteğimin değişmesine neden oldu…

  öpüyorum canım..paylaşımın için teşekkürler…

 3. Filmi izlediğimde çok net anlayamamıştım, ama yaşarken fark ettiğim birşey oldu bu. Minik bir iyilik büyüyerek dünyaya yayılabiliyor.

 4. sanırım geçen sene izledim bu filmi ve ben beğenmiştim, biraz karışık geliyor başlangıçta ama temayı çok iyi işlemişler bana kalırsa, izlenmeye değer fikrini paylaşıyorum:-)

 5. Bu film tv’de de bir çok kere yayınlandı ve her defasında bir yerlerinden yakalayıp izledim.Evet etkileyici bir film ama sanki biraz karışık.Adamın psikolojik bir rahatsızlığı olduğu daha küçükken kısa süreli hafıza kayıpları yaşaması hatta babasının aynı hastalıktan hastanede yattığı ve ölmesinin tek seçenek olması gibi sahneler filmi biraz karmaşık yapmış.Sanki gerçekten geriye gidip düzeltiyormuş gibi.Ama etkileyici olduğu kesin yazınızı okuyunca hemen anımsadım çünkü…

 6. izlemek isterim bende
  dün akşam digitürkte sandra bullocum bir filmini izledim sıradışı adı çok güzeldi öneririm

 7. ben bu filmi çok beğenmiştim. Düşününce gerçekten ufacık şeyler hayatımızı nasıl da değiştiriyor 🙂
  Sevgileeer 🙂

 8. İzlemeyi şiddetle istediğim ama zamansızlıktan ve başka şeylere vakit ayrımaktan “sevgilimle baş başa olmak gibi :)” bir türlü gidemiyorum “gitmiyoruz. Her defasında hadi şuan gidelim diyoruz ya bir kaç dakika ile kaçırıyoruz ya da yer bulamıyoruz.
  😀
  Onun için artık kesin konuşmayacağım ama izlemek isterim 😀

 9. güzel bir film. ben de izlediğimde sevmiştim. seçimlerimizin hayatımızı nası değiştireceğine güzel bir örnek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir