Keçe Toplardan Harfli Anahtarlık

Çok uzun zaman önce aldığımız keçe yününü sonunda kullandık, keçeden toplar yaptık.  Keçeden topların nasıl yapıldığı ile ilgili nette bir çok tarif var, önce bunları  okuduk.

İhtiyacımız olanlar; keçe yünü ve ılık sabunlu su,çalışma alanı için havluyu da ihmal etmemek lazım.  Keçe yününden  göz  kararı böldüğümüz parçayı ılık sabunlu suya batırıp suyunu sıktıktan sonra elimizle yuvarlamaya başlıyoruz, zaman içerisinde keçeleşip sert bir top haline geliyor, biz bu sitedeki anlatımı çok faydalı bulduk.

kecetop3

Keçe  topları yapmaya kızımla birlikte başladık sonrasında oğlumde katıldı. İşlem basit aslında da  sadece güzel bir keçe top  için biraz sabır gerekiyor. Çocuklar için sabır kısmı çok zor,  onca yuvarladıkları keçe yünü hemen olmayınca yarım yarım anneye aktarıp yenisine başlamak kolay geliyor:)  Uzun faaliyetimiz sonunda,  yüzlerimiz mutlu , ellerimiz kıpkırışıktı ve şipşirin keçeden toplarımız vardı

kecetop1

Aklımdaki anahtarlık için keçeden minik toplar yaptım. Kurudukları zaman  iğne iplik yarımı ile aralarına kum boncuklardan da ekleyerek “P” harfi oluşturdum, bizim soyadımızın başharfi.  Anahtarlık aparatına minik bir keçe ile birleştirerek anahtarlığı tamamladım.

kecetop2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir