Keçe Dantel Uyumu

 

Yeni  yıl  yaklaşırken  kırmızı renklere elimiz daha fazla gider oldu. Yeni yıla ait aklıma ilk  gelen renk kırmızıdır, karlı bir memleketten gelmediğim için olsa gerek beyaz ve kar gelmez ilk anda aklıma.

 Bu yıl yakınlarınıza el emeği minik hediyeler vermeyi  düşünüyorsanız keçe üzeri dantelli  kalp bir alternatif olabilir. Ben anahtarlık olarak düşündüğüm için anahtarlık ucu ekleyerek tamamladım. Fakat dilerseniz  kurdela ile yapılan  sapın boyunu uzatıp kısaltarak bir kaç farklı alternatifte de kullanabilirsiniz. İlk olarak çantalara asılacak süs veya hediye paketlerinde kullanılabileceği aklıma geldi.

Yapılış ve kısa püf noktaları şöyle. Kırmızı-bordo renk arası keçe üzerine arka yüzünden kalp çizerek nakış yapılacak yeri belirginleştirdim. Nakış ipliği ile tersten çizilen desen üzerinden giderek, danteli keçe üzerine diktim.   Diktikten sonra minik nakış makası ile keçe ve danteli kestim. Çizilmiş yerin üzerinden dikip sonra şekli vermek daha kolay göründü bana.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ben anahtarlarımda birkaç tane ve hemen hepsi metal olan anahtarlık tercih ederdim. ancak bütün çantalarımın astarları , cepleri bu ağırlığa pek uzun süre dayanamaz ve dışından çok çantalarımın içleri eskirdi. bu anahtarlılarınız tam bana göre

  2. yılbaşı yaklaşırken kırmızı keçeyi pek sevdim.bende arkadaşıma keçeden örtü yaptım ..yayınlacağım . sizlere çok sevgiler

  3. Çok güzel olmuş ellerine sağlık…Gerçekten de dantel ve keçe uyumu çok güzelmiş…Halbuki düşünsem hiç bağdaştıramam 🙂

  4. harika bir uyum olmuş.kış bana da hep kırmızı rengi hatırlatıyor.ellerinize sağlık.
    uğramayalı çok oldu.sayfalarınız yine çok renki yine çok zevkli.sevgilerimle

  5. nasıl güzel kalpler bunlar böyle…Dantel daha bir romantikleştirmiş.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com