Kayseri’den Dönerken – Uzun Araba Yolculuğu

Sömestr tatilinin ilk haftasında biz de eşimle yıllık izinlerimizden bir kaç gün kullandık. Geçtiğimiz yıl  Erciyes’te  harika vakit geçirmiştik, burada yazmıştım.  Bu yılda  kış tatilinde rotamız  çoktan belliydi.  Kayseri’ye gittik fakat  kardan tipiden Erciyes’e 1 gün çıkabildik 🙁 Onda da soğuk ve tipiden kayamadık.  Kayseri’de olduğumuz sürece Erciyes  göstermedi zirvesini bize,  oysa açık havalarda çok güzeldir manzarası. Erciyes’e çıkamamamız pek etkilemedi tabi bizi, Kayseriliyiz  ne de olsa. Akrabalarımızı, dostlarımızı görmek, onlarla sohbet bizim için en güzel tatillerden. Çocuklaçocuk ekibi olarak da  bir araya geldik 🙂 🙂

Giriş kısmı biraz uzun oldu ama ben asıl dönüşteki araba yolculuğumuzu anlatmak istiyordum. Kayseri- Kocaeli yaklaşık 9 saat, bizim çocuklar bebekliklerinden beri  alışıklardır  aslında uzun araba yolculuklarına (bakınız 2010 yılı çocuklarla uzun araba yolculukları yazımıza).  Çocuklar küçüktü o  yazımızda, şimdi 8 ve 13 yaş  çocuklarımızla  2 yeni eğlence ekledik uzun   yolculuklarımıza.  Paylaşmak istedim.

1. Son harften kelime türetmece ama ingilizce kelimeler.    Çocuklar epey başarılıydı kelime türetmede,   teşekkür ettik okulumuza. Benden daha az takıldılar laf aramızda:)

2. Bulmaca çözmek, gazetenin pazar bulmaca ekini çözdük hep birlikte. Çocukların  bilmedikleri yeni kavramlar, kelimeleri öğrenmeleri için güzel oldu. Merakla cevaplamaya çalıştılar soruları.

Bir diğer eğlence de yol boyunca seyrettiğimiz muhteşem manzaralar idi. Ara sıra arabayı durdurup fotoğraf çektik. Kayseri- Ankara yolunu sonbaharda  “sarı” kelimesi ile tanımlayabiliriz, uçsuz bucaksız.  Sarılar karın içinde de vardı, bayıldım … Fotoğraflar  bizim yolda gördüğümüz güzelliklerin küçük kısmı.

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir