KAYSERİ TATİLİMİZ

Gezme denince bavulları hazırlayıp hızlı bir şekilde kapının önünde hazır olan ben, eşim haftasonuyla birleştirdiği 19 mayıs tatilinde, Kayseri’ye gidelim diye önerince tereddüt ettim.  Bebeğin 40 ı yeni çıkmıştı ve açıkcası gözümde büyüdü yol ve en yakınımızda olsa başka evde bebeğin düzenini sağlamak.     Başta Fulya olmak üzere dostlarla buluşmalar hayal edilince çok kısa sürdü bu tereddütüm. İyi ki de gitmişiz, biz çok özlemişiz Kayseri’yi. Kerem Bey de ilk uzun yolculuğunu yapmış oldu böylece.

Şimdi kimseyi kırmamak için örnek vermek istemiyorum ama  şehircilik  anlamında bir çok kişinin gidip görmesi gereken, coğrafi avantajlarını kullanarak kurulmuş çok planlı bir şehir Kayseri.

Erciyes  muhteşem güzelliği ile selamladı bizi şehrin girişinde.

Tüm dostlarımızı akrabalarımızı görmeye çalışsak da yetmiyor tabi bu 2-3 günlük tatiller. Hele bir de bebek olunca,  herşeyini O’na göre ayarlıyorsun.  Biz oğlumuzu rahat ettirdik mi yollarda bilmem ama  O bizim tahmin ettiğimizden daha uyumluydu.  İrem’ciğim   en sevdiği parkta doya doya oynadı. Kuzenleri ve arkadaşlarıyla acaip mutluydu. Mutluluğu gevezeliğe dönüştü, ettiği laflarla hepimizi şaşırttı. Eşimin teyzesini ziyaretimizde, ikram edilen çilek ve dondurmayı görünce “- Bir  misafire (evsahibine demek istiyor)  yakışır ikram, çok güzel.” deyince kulaklarımıza inanamadık.

Ve Çocuklaçocuk bir araya geldik. Ailemizin yeni üyesi Fulya teyzesi ile tanıştı. Çok özlemişim arkadaşımı. Yüzyüze sohbetin tadı msn ve telefonda olmuyor tabi. Konuşulacak çok şey olunca da yetmiyor zaman, Fulya’cığımla geçirdiğimiz vakit de hiç hem de hiç yetmedi.  Büyük buluşmamızın fotoğrafını çekmek ise gitmek için hazırlandığımızda aklımıza geldi. Kadir Mert rahatsızlığından dolayı uyuduğundan ekibimiz eksik kaldı gerçi. Bir daha ki sefere daha uzun bir buluşma hayal ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. özlem hanım merhabalr,
  tesadufen buldum bu sıteyı…harıka olmuş…bayıldım…ılgı ıle takıp edeceğim…ıkıncı bebeğiniz olmuş…hayırlı olsun…maasalalhh oda ırem gıbı çok tatlı…
  sevgıler…
  slmlar marasdan:))

  Selime’cim Merhabalar, değişik bir Özlem buldun değil mi? Takip etmene çok seviniriz, çocuğunla birlikte yapacağın faaliyetleri de paylaşmanı isteriz. Sevgiler, selamlar

 2. tebdil-i mekanda hayır vardır denir ya ne güzel olmuş yolculuğunuz.

  — Güzel oldu, ferahlattı bizi Kübra’cım

 3. bebişe maaşallah.. en kötü gezmesi böyle olsun 🙂

  — İnşallah

 4. Ay uzun zaman sonra sizi böyle görmek ne güzel. 6sı 1 yerde olmuşsunuz 🙂 İlaç gibi gelmiş belli dostlarıma. Minik melekle de tanışmak fotoğraflardan oldu desene. 28de Kıbrısa uçucam Haziranda İstanbuldayım kısmetse İzmite geleceğim sonunda. Kayseri biraz zor gibi ama ne yapalım Fulyayı bekleriz bizde. Yüzünüzde ki gülücükler daim olsun.

  Bu aralar leyleği havada gören sensin arkadaşım, gez güzel güzel. Her zaman bekliyoruz biliyorsun, öptük seni

 5. Ne güzel gelmiş bu Kayseri ziyareti yüzünüzdeki gülücüklerden belli 🙂 Kerem’e 41 kere maşallah, doğan büyüyor işte… Kayseri konusunda sana sonuna kadar katılıyorum. İlk gittiğimizde ağzım açık kalmıştı desem yeridir. Böyle düzenli, böyle güzel bir şehir Anadolumun göbeğinde hayal edemezdim. Helal olsun dedirtmişti. Mutlaka gidip görülmesi gereken bir şehir…

  Ayça’cım, çok sevindim bizim gibi düşündüğüne kayseri hakkında. Çok iyi oldu bu kısa kaçamak bizim için.

 6. ne güzel yapmışsınız Fulya da ne kadar memnun olmuş belli. Yıllar önce Kayseriye düşmüştü yolumuz. Çok beğenmiştik . Kızkardeşim yani Zuz Erciyese gelir kayağa.
  Sevgilerimle

  — Zuz’la birlikte Erciyes’i görmenizi tavsiye ederiz Lale Abla’cım. Sevgiler

 7. Çok güzel resimler 🙂
  Muhabbetiniz bol olsun canım.Koca delikanlı olmuş bu bebiş :)MAAŞALLAH !!

  sevgiler

  — Çok teşekkürler Zehra

 8. Oyy hepinizi birarada görmek ne güzellll…
  Keremcik 40 ‘ı çıkarmış belli , minik adam öperim ben onuuu…
  Sevgiler..

  — Çok sağol Özii, öptüm senin yerine minik adamı

 9. Ay çok güzel olmuş bu tatil
  Sizleri bir arada görme şansını yakaladık bizde. Kadir Mert’e geçmiş olsun, yüzünüzden gülücükler eksik olmasın
  Öpüyroum sizleri
  Sevgiler

  — Kadir Mert çok şükür iyileşti, O da olsaydı karede çok mutlu olacaktık

 10. İyi ki gitmişsiniz. Çocukla çocukda iyi ki buluşmuş :):)

  öpüyorum sizi :):):)

  — evet, iyi ki bir cesaret gittik.

 11. ne iyi etmişsiniz gitmekle. gerçi bebekle yola çıkmak cesaret ister. cesaretinize hayran kaldım. fotoğraflar çok güzel. doğal ve sevecen görünüyorsunuz. bi dahaki görüşmenizde daha çok zamanınız olur inşallah.

  Ailemizin yanına gitmemiz ve ankara da uzun mola vermek için kardeşimin olmasından kaynaklandı sanırım bu cesaret. Bir daha ki sefer uzun ve bol fotoğraflı buluşma olacak inşallah

 12. Bu arada kucağındaki kuzuya kocaman maşallah Özlemcim 🙂 Unuttum..

  çok sağol Pelin cim

 13. İkinizi bir arada görmek çok güzel…Çocuklarınız ile çok mutlu gözüküyorsunuz.Allah arkadaşlığınızı daim etsin..

  Süpersiniz hanımlar!!!

  — çok teşekkürler güzel iltifatların için

 14. Çok güzel gözüküyorsunuz kızlar. Neşeniz bol olsun..

  — Teşekkürler Alev’cim

 15. vala tatilinizde eğlenmenize sevindik ve tabi tazecik bi bebekle yol maceranıza da şaşırdık.büyük cesaret diyorum bizim tecrübelerimiz pek şahane olmadıgından.:)
  uyumlu bebişe de maşallah ….sevgiler

  Kızımla ilk uzun yolculuğumuz ve tatilimiz 5,5 aylıkken idi. Pek iyi hatırlamıyorum ben de o ilk yolculuğu. ama sonradan öyle çok seyahat ettik ki, kızım da bize benzedi. Kerem’i de alıştırırız inşallah

 16. Sevgili Özlem;öncelikle tebrikler diyorum,büyük cesaret(bana göre).Ben kızımın ilk bir yılında aman rutin şaşmasın diye değil şehirdışına şehiriçinde bile saatleri kovalamıştım.Aslında abartılıymış.Sanırım ilk çocuklarda daha bir şaşkın:) oluyor insan!

  Ne güzel vakit geçirmiş,Sevgili Fulya ile de hasret gidermişsiniz.

  İrem;tam bir cimcime,dilibaz:)Maşallah

  Resimler zaten mutluluğunuzu belgelemiş ki mutluluğunuz,dostluğunuz da daim olsun

  Bursa’dan sevgi ve selamla..

  İlk çocukta her konuda biraz daha tedirginlik oluyor bunu şimdi daha iyi hissedebiliyorum. Fulya’cım da epey cesaretlendirdi bizi karar aşamasında, iyi ki de öyle yapmış. Sakin bir yolculuktu. Ankara’da kardeşimde mola vererek gitmemiz de avantaj oldu tabi bizim için.

 17. ne güzel olmuş size bu ziyaret yenilenmişinsinizdir.
  Bebek maşaallah epey ele kola gelir olmuş,
  sevgiler gönderiyorum.

  — Kesinlikle çok iyi geldi bu kayseri seyahati, sevgiler

 18. Çok şekersiniz.bebeklerle yolculuk yapmak daha rahat.Büyüyüp,hareketlendiklerinde uzun yolculuklarda sıkılıyorlar,rahat durmuyorlar.Bizde tatile giderken tereddüt etmiştik ama çok rahat bir yolculuk olmuştu.tekrar biraraya gelmeniz de ne iyi olmuştur.sizin adınıza sevindim.sevgiler.

  kısa sürede olsa biraraya gelmekten çok mutlu olduk, biraz daha büyüyünce daha zor gerçekten. Umarız Kerem de İrem’e çekerse uzun yolculuklarda sıkılmaz. Bir de bizim yolculuklar yavaş ve dura dura oluyor belki onunda etkisi var

 19. Maşallah bebişe bizde 3 aylıkken gitmiştik ilk uzun yolculuğumuza Samsun’a.Ve nerdeyse bütün yolculuk boyunca uyumuştu paşa 🙂
  Çok güzel bir kaçamak olmuş…

  — Uyudu ve emdi bizimkide, bazen de seyretti etrafı, çok uyumluydu maşallah

 20. oy maşallah kereme büyümüş bile çok sevindim ne güzel bir tatl olmuş yüzünüzdeki gülümsemeden belli oluyor keyfiniz

  — Büyüdü biraz, çok keyifliydik gerçekten

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com