Kayseri Buluşmamız Ve Sonbahar

Zaman hızla akıyor, her gün  başka bir meşguliyet… Hastalık, iş,  İrem’in kursları, hafta sonu gezmeleri derken Kayseri’de geçirdiğimiz bayram tatilinin üzerinden 15 gün geçmiş   bile. Kayseri’ye gittiğimde de aynı zaman karmaşasını  yaşadık, en son Kayseri ziyaretimizin üzerinden 2,5 yıl geçmiş olmasına rağmen bize geçen yıl gibi geliyordu.

3-4 günlük kısa Kayseri tatilimiz  bize çok çok iyi geldi. Öyle çok özlemişiz ki…   Çok uzun sürelerle olamasa da hemen hemen tüm sevdiklerimizi görme, bol kahkahalı  sohbetler yapma fırsatımız oldu.  Başta Fulya’cım olmak üzere böyle dostlara sahip olduğum için çok şanslıyım, şükürler olsun. Kayseri bizim için kesinlikle yaşanılası bir şehir. Emekliliğimizde ( yaş kemale erince emeklilik konuşur olduk! 🙂 !!! )  bu şehirde  en az bir kaç ayımızı geçirmeyi planlıyoruz.  Yaşadığımız sanayi arasına serpiştirilmiş evlerden/ yaşam alanlarından  sonra Kayseri  çok güzel ve planlı bir şehir.  Gerçi hızla devam eden yapılaşma umarım  şehre zarar vermez. Parkları bahçeleri harikulade,  etraf yeşil, yıllanmış ağaçlarla dolu… Huzurlu yürüyüşler yaptık yakınımızdaki parkta.

 

k1011

Fulya’cığımla biz arada İstanbul’da da  görüşüyoruz fakat çocuklar uzun bir aradan sonra bir araya geldiler. Kocaman delikanlı  olmuşlar:) Bizim Kerem ise  Kayseri’deki dostlarımız için  komşunun birden bire büyümüş çocuğu gibi :),  kısa sürede gösterdi marifetlerini  ama.    ÇÇ çocukları bir araya gelince bizler gibi kaldıkları yerden devam edecekleri beklentisindeydim  nedense fakat aradan geçen yıllar hemen kaynaşmalarını engelliyor haliyle.  Çekingen halleri çok uzun sürmedi  Allahtan  futbola verdiler  kendilerini, oynadılar güzelce.

1049

Kerem in bir anektodunu anlatmadan geçemeyeceğim: Eltimlerinin evinin penceresinden Erciyes dağı olanca güzelliği ile görülüyor. Kerem koşa koşa geldi, “Kartepe görünüyor” diye.     Kerem’in  mekanlarla ilgili zihni  karışıyor bazen 🙂   belki o yaş için normal bir durum emin değilim  ama zaman zaman körfezin karşısını Kıbrıs zannettiği  olmuyor değil. Her neyse oğlumun Erciyes dağıyla da tanışma hikayesi budur.

Son olarak birkaç sonbahar fotosunu paylaşmak istiyorum. Sonbahar bütün güzel renkleri ile  hissettiriyor artık kendini…

k1031 k1040

k1019

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com