Kaşık Kuklalar-3

Bu kaşık hanımları, komşumun kızının okulunda düzenlenen hobi günü için yaptık. Etkinlik, aileleri ile birlikte yaptıkları hobi çalışmalarını sundukları bir yarışma aslında. Geçen yıl  kuruttuğu çiçeklerin aranjmanları ile oluşturduğu albüm birinci olunca bu yıl daha  iddialı bir proje seçmek istemiş. İnternette araştırırken  bizim Kaşık Kuklalara ve Kelebekli Kalem Başlıklarına rastlamış  ve çok beğenmiş 🙂 .    Böyle bir tesadüfe ve hobi günü için kaşık kukla ve kalemlik projelerini belirlemelerine ben daha çok sevindim.

Çocuklarla birlikte geçtik projelerin başına, bu fotoğraftakilerin elbiselerinin dikişi bize ait ama sadece onların  yaptığı ve böylece ellerine ilk kez iğne iplik aldıkları çalışmalar da var. Onları sonra yayınlarım.  Bu kez birincilik getirmese de çocukların ve bizim çok sevdiğimiz   kuklalar oldular, kimseye vermeye kıyamamış zaten kendi oynamak için.

Kaşık Kuklalar yazımızda yapılışına ait tüm detaylar mevcut olduğu için bu yazıda aşamaları yok.   Elbiseler için keçe ve polar kumaş , kollara hareket vermesi için içlerine  tel  ve oynar gözler kullandık,  bazılarının süslemesinde düğme ve kurdeladan faydalandık. Kaşık Kukla yapmayı düşünenler için en önemli tavisyem bu çalışmadaki ve Kaşık Kuklalar -2 çalışmalarımızdaki kaşıklar yerine ilk Kaşık kuklalarımızda kullandığımız tip   kaşıklardan edinmeleri olabilir, o kaşıklarla kesinlikle daha hoş durduklarını düşünüyorum.

Yaptığımız keçe kalem başlıklarını yine ileriki günlerde paylaşırız.

11 thoughts on “Kaşık Kuklalar-3

 1. Bunları görünce ben de hatırladım. Ortaokuldeyken elişi öğretmenimiz yaptırmıştı. Aynı böyle saçlı elbiseli. Eskilere götürdün beni 🙂 Sahi ne oldu acaba o kaşığım.

  Kuklalar çok hoş olmuş ama ben de ilk kaşıkları daha çok beğendim 😉

  Teşekkürler.

 2. Dilek, Enerji çok teşekkürler, sizi anılarınıza götürdüğümüzden dolayı mutlu olduk.
  Mavianne, çok sevdiler.

 3. Çok güzel bir etkinlik,kuklalar harika!elbiseleri,makyajları tüm ayrıntılar süper,ellerinize sağlık.

 4. kaşık kukla tersmi olucak düzmü yani kaşıgın ters tarafımı arka tarafımı

 5. Eda, biz kaşığın arka tarafını yüz çizmekte kullandık.

 6. çok güzel ve canlı olmuş kaşıkların kyafetleri keçe kumaştanmı yapılmış??

 7. ya ben elbislerin dikişini anlamadım teknoloji ve tasarım dersine yapacağımmm ama elbiseleri nasıl dikicez anlatır mısınız??? acele 27 mart 2012 ye yetiştirirseniz sevinirim e-mail olarak da gönderebilirsiniz

 8. Öykü, elbiseyi için kaşığın boyun kısmına geleceğini düşünerek ölçü belirleyip elbise modeli çizip ve sonrasında arka ve ön için 2 parça kesip dikişle birleştirerek oluşturabilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir