Kartondan Aslan Faaliyetimiz

Dün öğleden sonra minik yeğenim Batu benimle kaldığı için birlikte yapmayı en çok sevdiğimiz şeyi  yaptık, yani kes, yapıştır ve boya işlerini. O hem kendi çapında boyama kesme yapıştırma işlerini halletti, hem de kartondan aslan yapımında bol bol fikir beyan ederek bana katıldı.  

Buna benzer bir aslanı oğlum okuldan gelirken getirmiş ve evimizin nerdeyse baş köşesine asmıştı. O aslandan esinlenerek benzer bir faaliyet yapıp küçük çocukları olanlar  için burada  paylaşmak istedim bu arada Batu’yla da eğlenmiş olduk .

Batu’cuğum eve gelmeden önce ben renkli fon kartonları ve yapıştırıcı, makas, boya kalemleri gibi eşyalarımı hazırlamış, aslanın şeklini kartonlara çizmiştim. Sonra kestik bütün parçaları. Aslanın başını  ve gövdesini ayrıca bacaklarını açık sarı kartondan yaptık . Yelesi, karnı, ön ve arka patilerinde ise kırmızı fon kartonu kullandık. Yüzünü keçeli kalemle çizdim. Dört bacağını ince uzun şeritler halinde kesip akordeon şeklinde katladıktan sonra uçlarına patilerini yapıştırdım. Bütün parçaları yapıştırdıktan sonra zigzag şeklindeki bacakları gövdeye tutturdum. 

Hareketli, güzel bir faaliyet oldu bizim için. Aslanımızı arkasına plastik magnet yapıştırarak buzdolabımıza astık.  Umarız sizler de beğenirsiniz.

 

6 thoughts on “Kartondan Aslan Faaliyetimiz

  1. Aslanın yüz detayını çok beğendim. Kızım ile hafta sonu yapılacak hoş bir etkinlik oldu. Çocukların en çok sevdiği faaliyettir kes yapıştır. Paylaşım için teşekkürler.

  2. Batu süper bir aslan yapmış tebrik ediyorum
    yaratıcılıkta sınır tanımıyorsunuz
    öpüyorum sizi

  3. Ben hem aslanın yüz detayını hem de Batu’nun dudakları ve elindeki kalemin renk uyumunu beğendim efendim 🙂

  4. çok güzel bir etkinlik çocuklarımız böyle faaliyetlerle hem el becerilerini geliştiriyor hem de iyi vakit geçiriyor. paylaşım için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir